جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

وحدت و انسجام ملی ؛ پیام حضور پرشور مردم - نمایش محتوای خبر

 

 

وحدت و انسجام ملی ؛ پیام حضور پرشور مردم

وحدت و انسجام ملی ؛ پیام حضور پرشور مردم

وحدت و انسجام ملی ؛ پیام حضور پرشور مردم

شخصیت‌های سیاسی حضور پرشور و وحدت آفرین مردم در مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را نشانه وحدت و انسجام ملی دانستند.

 

چمران: آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ پیشگام در مواجهه با بحرن‌ها و سختی‌ها

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: قبل و بعد از انقلاب در هر جایی که با بحران، سختی و مشکل در کشور مواجه بودیم، آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از پهلوانان و پیشگامان این مسیر بود.

 مهدی چمران  افزود: انتظار ما این است که پیام رحلت و درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی برای مردم، وحدت، انسجام ملی و استغنا بخشی این اتحاد برای مردم باشد و ان شاالله که این مسیر انقلابی را بقیه و خانواده محترم آیت الله هاشمی رفسنجانی طی کنند.

 

معاون رئیس جمهور: همبستگی ایرانیان را هیچ چیزی برهم نمی‌زند

معاون حقوقی رییس جمهور در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: همبستگی ما ایرانیان را هیچ عاملی نمی تواند برهم بزند.

الهام امین زاده با اشاره به اینکه وحدت و همدلی پیام حضور مردم در این مراسم است افزود: پیام اول حضور مردم قدردانی از خدمتگزار بزرگی برای کشور و هم چنین نشان دهنده قدردانی مردم از خدمتگزارن خودشان است.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی دارای هوش وافر بود تصریح کرد: وی صمیمیتی داشتند که ما هرزمان خدمتشون شرف یاب می‌شدیم راهنمایی‌های گسترده ای در خصوص اجرای قوانین برای ماداشتند.

معاون حقوقی رییس جمهور گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه با دلسوزی تجربیات خود را در اختیار ما قرار می دادند.

 

عمار حکیم: شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی در جهان اسلام ممتاز است

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق که برای شرکت در مراسم تشییع و ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی به حرم حضرت امام راحل آمده است، تاکید کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی نه تنها شخصیتی ممتاز در نظام جمهوری اسلامی ایران بلکه دارای جایگاهی ویژه در جهان اسلام بود.

  آقای عمار حکیم گفت: ایشان فردی انقلابی و دارای شخصیتی معتدل بود و در طول حیات و مبارزات خود، دستاوردهای ارزشمندی را تقدیم کرده است و علاوه بر اینکه فردی سیاسی محسوب می شود از لحاظ عرفانی و مذهبی هم جایگاه ویژه ای دارد.

وی افزود: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در حمایت از مجاهدان عراقی در دوره مبارزه با رژیم دیکتاتور صدام، جدیت زیادی داشت و به گسترش روابط میان کشورهای اسلامی هم کمک می کرد.

عمار حکیم تصریح کرد: مردم عراق هم با احترام به این شخصیت نگاه می کنند و در اینجا حضور یافتیم تا ضمن شرکت در مراسم تشییع و ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی، یاد او را گرامی بداریم و مراتب قدردانی خود را اعلام کنیم