حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۷

وحدت مسلمین در گرو پرهیز از رفتار انحصارطلبانه است - نمایش محتوای خبر

 

 

وحدت مسلمین در گرو پرهیز از رفتار انحصارطلبانه است

شناسه : 349011337

وحدت مسلمین در گرو پرهیز از رفتار انحصارطلبانه است

وحدت مسلمین در گرو پرهیز از رفتار انحصارطلبانه است

امام جمعه ساوه با تبریک فرارسیدن میلاد پیامبر اعظم اسلام (ص) و هفته وحدت، گفت: وحدت مسلمین در گرو پرهیز از رفتارهای انحصارطلبانه است و باید روحیه اتحاد و همبستگی را تقویت کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی در خطبه های نماز جمعه شهر ساوه، اظهار کرد: امام راحل زادروز پیامبر اسلام را به عنوان هفته وحدت پایه گذاری نمودند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز حفظ وحدت را از واجبات برشمردند؛ از این رو لازمه وحدت آن است که همه مسلمانان اعم از شیعه، سنی، کرد، لر، ترک، بلوچ و فارس به یکدیگر احترام بگذارند.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: بنابر فتوای رهبر معظم انقلاب هرگونه اهانت به مقدسات اهل سنت حرام است و لذا هم شیعه لندنی و هم سنی وهابی را محکوم می کنیم.


خطیب نماز جمعه ساوه در ادامه از استاندار مرکزی درخواست کرد که همچنان بر رویه اعتدالی خود باقی بماند و در انتخاب فرمانداران و سایر مدیران شایسته سالاری را مد نظر قرار دهد.

امام جمعه ساوه در ادامه با تسلیت سالروز شهادت سید حسن مدرس و تبریک روز مجلس اظهار کرد: نمایندگان در نظام جمهوری اسلامی باید شاخصه هایی چون مرحوم مدرس را دارا باشند.

وی با یادآوری جمله تاریخی مرحوم مدرس «دیانت ما عین سیاست ما و سیاست ما عین دیانت ماست»، گفت: نماینده موفق کسی است که به این گفته وفادار باشد و در نطق و عملکردش همواره مصلحت مردم را مدنظر داشته باشد.

حجت الاسلام حسینی خطاب به نمایندگان مردم در خانه ملت، گفت: نمایندگان مردم باید به تعبیر امام راحل برای رفع گرفتاری های مردم بصورت انقلابی عمل کنند.

خطیب جمعه ساوه در ادامه روز 12 آذر مصادف با سالروز تصویب قانون اساسی کشور را تهنیت گفت و در مورد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: قانون اساسی کشور مترقی و پیشرفته و مبتنی بر مردمسالاری دینی است.

وی افزود: اگر اصل حاکمیت قانون را جدی بگیریم کشورمان پیشرفت خواهد کرد زیرا در این صورت مردم خود را مکلف می دانند که عوارض و مالیات کسب و کارشان را به عنوان حق الناس بپردازند.