رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

واگذاری های اصل 44 نیازمند بازنگری حکیمانه قوه قضائیه است - نمایش محتوای خبر

 

 

واگذاری های اصل 44 نیازمند بازنگری حکیمانه قوه قضائیه است

واگذاری های اصل 44 نیازمند بازنگری حکیمانه قوه قضائیه است

واگذاری های اصل 44 نیازمند بازنگری حکیمانه قوه قضائیه است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ساماندهی واگذاری های اصل 44 نیازمند بازنگری حکیمانه قوه قضائیه است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در دیدار با رئیس مرکز حفاظت و اظلاعات قوه قضائیه و تنی چند از مسئولان دستگاه قضایی استان مرکزی افزود: برخی واگذاری های اصل 44 نیازمند بررسی های کارشناسانه است و قوه قضائیه وظیفه دارد نسبت به ساماندهی این مهم قدرتمندانه وارد عمل شود.

وی واگذاری های صنایع استان بر اساس اصل 44 قانون اساسی را یک طرح ناموفق در این استان عنوان کرد و گفت: اصل 44 قرار بود انقلاب اقتصادی در کشور ایجاد کند، اما برنامه ریزی های نامناسب خسارت های سنگینی را بر بیت المال و اموال مسلمین وارد کرد.

امام جمعه اراک اضافه کرد: توسعه و بالندگی صنایع به عنوان تولید کنندگان کالا و عامل اصلی صادرات، یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری است بنابراین ساماندهی واگذاری های اصل 44 برای بازگرداندن صنایع به چرخه تولید باید در دستور کار قوای سه گانه به ویژه قوه قضائیه قرار گیرد.

وی ادامه داد: قوه قضائیه وظیفه دارد نسبت به افرادی که در خصوص واگذاری های سیاست های اصل 44 تخطی کرده اند با جدیت برخورد کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه سخنان خود بانکداری موفق در جامعه را یکی از ارکان اصلی مدیریت منابع مالی کشور عنوان کرد و گفت: فعالیت بانک ها باید به صورت مستقیم زیر نظر قوه قضائیه باشد.

وی افزود: نظارت بر سیستم بانکی نیز باید به عنوان یکی از اولویت های مهم دستگاه های نظارتی در دستور کار قرار گیرد و عملکرد آنها به طور کامل منطبق بر بانکداری اسلامی تدوین شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی جلوگیری از واردات بی رویه کالا در راستای منویات مقام معظم رهبری را یکی از وظایف اصلی قوه قضائیه عنوان کرد و گفت: یکی از عوامل اصلی تعطیلی کارخانه های صنعتی در کشور و استان مرکزی واردات کالاهای مشابه خارجی است که این مهم ضربات جبران ناپذیری بر پیکره اقتصاد کشور وارد کرده است و می طلبد قوه قضائیه برای جلوگیری از فعالیت افراد سود جو برنامه های کاربردی بیندیشد.

امام جمعه اراک نظارت قدرتمندانه و دلسوازنه، تشکیل هیات های داوری برای جلوگیری از ورود افراد به زندان ها و ترویج آموزه های قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع) در دستگاه قضا برای سلامت هر چه بیشتر این دستگاه را از دیگر وظایف اصلی قوه قضائیه عنوان کرد.