جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

همایش تجلیل از سالمندان در جوار بارگاه امامزاده محمد عابد(ع) - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش تجلیل از سالمندان در جوار بارگاه امامزاده محمد عابد(ع)

همایش تجلیل از سالمندان در جوار بارگاه امامزاده محمد عابد(ع)

همایش تجلیل از سالمندان در جوار بارگاه امامزاده محمد عابد(ع)
به مناسبت هفته ملی سالمند همایش گرامیداشت و تجلیل از این عزیزان در جوار بارگاه امامزاده محمد عابد علیه السلام مشهد میقان اراک برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ مدیر کل کمیته امداد امام خمینی رحمه الله استان مرکزی در این همایش که با حضور500 نفر از سالمندان تحت پوشش کمیته امداد برگزار شد، از این عزیزان تجلیل و سالمندان شرکت کننده توسط تیم های پزشکی مستقر در این مکان معاینه شده و خدماتی از قبیل تست فشار و قند خون انجام شد.
 موسی نژاد، در این همایش ضمن تبریک به مناسبت این هفته بر تکریم سالمندان و توجه به این قشر تاکید کرد و گفت: سالمندان چراغ راه آینده و بزرگان جامعه ما هستند که کوله باری از تجربه های ناب را با خود به همراه دارند.
وی با اشاره به حمایت کمیته امداد استان مرکزی از ۴۰ هزار سالمند افزود: در پنج ماهه نخست سال جاری ۳۴ میلیارد تومان در سرفصل های مختلف به این سالمندان کمک شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه استفاده از تجربیات سالمندان سبب پیشرفت هر چه بیشتر می شود، ادامه داد: این عزیزان کولباری از تجربه هستند که همه  باید از این گنجینه های ارزشمند بهره بگیرند و از تجربیات ارزشمند آنان هم در کار و هم در زندگی استفاده کنند.
وی همچنین به اجرای طرح شهید رجایی اشاره کرد و گفت: طرح شهید رجایی طرحی برای حمایت از سالمندان نیازمند است و این مهم افتخاری برای کمیته امداد و خدمتگذاران به این عزیزان است.
 تجلیل و تکریم سالمندان تحت حمایت، برگزاری اردوی یک روزه زیارتی و تفریحی، برگزاری برنامه پایش سلامت و برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع بهداشت سالمندان از برنامه‌های این همایش بود.