سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

همایش امر به معروف و نهی از منکردر ساوه - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش امر به معروف و نهی از منکردر ساوه

همایش امر به معروف و نهی از منکردر ساوه

همایش امر به معروف و نهی از منکردر ساوه

همایش امر به معروف و نهی از منکر ویژه کارکنان نیروی انتظامی و سپاه ناحیه مقاوت در حسیسنه نیروی انتظامی برگزار شد.

امام جمعه ساوه در این مراسم با بیان اینکه اقدامات مؤثر و مثبت کارکنان انتظامی ارمغان امنیت و آرامش جامعه را به همراه داشته است، گفت: کارکنان انتظامی از این حیث که در لباس مقدس پلیس خدمتگزار نظام اسلامی و مردم در سنگر تأمین نظم و امنیت هستند باید به وجود خود افتخار کرده و به ارزش و تقدس کارشان ایمان داشته باشند.

حجت الاسلام حسینی افزود : نیروی انتظامی در کنار انجام شایسته مأموریت های خود، اهتمام جدی به فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر دارد و این امر ستودنی است.

وی نقش نیروی انتظامی و نظامی را در برقراری نظم و امنیت اجتماعی مهم ارزیابی کرد و افزود: نیروی انتظامی مولد امنیت پایدار در جامعه است و این امنیت به مدد تلاش های بی وقفه و ایثارگری های شبانه روزی کارکنان انتظامی به دست آمده و ما باید قدردان این نعمت ارزشمند الهی باشیم.

امام جمعه ساوه افزود: فلسفه قیام عاشورا احیای امر به معروف و نهی از منکر بود و امام حسین(ع) نیز برای احیای این فریضه الهی قیام کرده بود.

وی اضافه کرد: مفاسد اخلاقی یکی از عوامل سقوط جوامع اسلامی است که سبب می شود به مسئله مهم امربه معروف ونهی ازمنکر توجه کمتری شود.

حجت الاسلام حسینی افزود: همه نهاد ها و سازمان ها به ویژه خانواده ها که دراین حوزه نقش دارند می توانند گام های موثری را درموضوعات فرهنگی بردارند.

وی افزود : موضوع امربه معروف و نهی ازمنکر باید به عنوان یک اصل درکشور نهادینه شود و صرفا برای گروه خاصی نباشد خانواده ها به اولین راغبان برای اجرای فریضه مهم باید وارد میدان شوند .

درپایان حاضرین با سینه زنی به عزاداری سید و سالار شهیدان پرداختند.