سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

هفته هنر انقلاب اسلامی و بزرگداشت شهید آوینی - نمایش محتوای خبر

 

 

هفته هنر انقلاب اسلامی و بزرگداشت شهید آوینی

هفته هنر انقلاب اسلامی و بزرگداشت شهید آوینی

هفته هنر انقلاب اسلامی و بزرگداشت شهید آوینی

 

به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و بزرگداشت شهید آوینی مراسمی در سالن شهید آوینی شهرستان ساوه برگزار شد.

امام جمعه ساوه در این مراسم با بیان اینکه امروز شرایط فرهنگی جامعه بسیار حساس است، گفت : هنرمندان با استفاده از هنر خود می توانند اهدافی را دنبال و برای آن فرهنگ سازی کنند.

حجت السلام حسنی با اشاره به حاکمیت عصر مدرن در جهان امروز افزود : در این عصر استکبار جهانی تلاش می کند تا باور، اندیشه، سبک زندگی مردم را به سود خود تغییر دهد.

وی به جنگ نرم دشمنان علیه کشور اشاره و اضافه کرد: قلم، خطابه، شعر، هنر و... مهمترین نقش را در مقابله با این جنگ ایفا می کنند.

وی با بیان اینکه هنرمندان رزمندگان جبهه های جنگ نرم هستند، گفت: متاسفانه در جنگ امروز دشمن مشخص نیست بنابراین نیاز است هنرمندان با ظرافت هنر خود، اهداف دشمن را شناسایی و در مقابل آنها فرهنگ سازی کنند.

امام جمعه ساوه ، فرهنگ و باورهای جامعه ما را اسلامی عنوان کرد و افزود : همین اسلامی بودن دلیل خوبی برای خلق آثار اسلامی بوده تا جامعه در یک مسیر اسلامی گام بردارد.

حسینی با بیان اینکه انسان همیشه به دنبال اهداف و نیازهای متعالی است، افزود: هنرمندان باید از همین نیاز در انسان خوراک های فرهنگی و هنری اسلامی تهیه کرده و در اختیار جامعه قرار دهند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه نیز در ادامه این مراسم با گرامیداشت سالروز شهادت سید اهل قلم شهید مرتضی آوینی، گفت : ایجاد همدلی و همکاری در بین اقشار هنرمند شهرستان تا جایی که به اصول کلان و خطوط قرمز جامعه لطمه وارد نشود، اولویت کاری این اداره است

 

محمودی فر اعتلا و سربلندی نظام به ویژه استقرار فرهنگ اسلامی ایرانی در سطح جامعه را هدف اصلی این اداره دانست و گفت: این هدف مبنای فعالیت ما در چند سال اخیر را تشکیل داده است.

وی با اشاره به آغاز هفته هنرهای انقلاب اسلامی اضافه کرد: هنرمندان با خلق آثار خود می توانند سربازان امنیت اخلاقی و فرهنگی جامعه خود شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه با بیان اینکه بیشترین توجه و نگاه این اداره به جوانان و نوجوانان است، افزود : انتقال فرهنگ و پیام انقلاب اسلامی به نسل بعد از انقلاب برای حفظ آرمان های این انقلاب ضروری است.

در ادامه این مراسم جمعی از هنرمندان برجسته شهرستان ساوه و فعالان حلقه‌های شجره طیبه صالحین شهرستان تجلیل شد.