حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۷

هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان مرکزی برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان مرکزی برگزار می‌شود

شناسه : 344710518

هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان مرکزی برگزار می‌شود

هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان مرکزی برگزار می‌شود

 

رئیس کتابخانه‌های عمومی اراک گفت: هفتمین جشنواره مسابقات کتاب‌خوانی رضوی در استان مرکزی برگزار می‌شود.

علیرضا بهنام‌فرد در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اراک که در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد با اشاره به جشنواره کتاب‌خوانی رضوی اظهار داشت: این جشنواره در شرف انجام است و در استان مرکزی برگزار می‌شود، این دومین تجربه نهاد کتابخانه‌ها است.

وی افزود: در دوره‌های قبل این جشنواره با سه عنوان کتاب برگزار می‌شد که این دوره با 6 عنوان کتاب انجام می‌شود و پکیجی از این کتاب‌ها به شکل پی‌دی‌اف دراختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد و در کنار آن بروشورهایی هم توزیع می‌شود.

رئیس کتابخانه‌های عمومی اراک تصریح کرد: نخستین کتاب شامل 10 قصه از امام رضا(ع) برای کودکان بوده که ویژه رده‌های سنی چهار تا 10 سال است، دومین کتاب برای نوجوانان 12 تا 17 سال و چهار کتاب دیگر ویژه بزرگ‌سالان یعنی افراد بالای 18 سال است که در سیره ائمه(ع) درنظر گرفته شده‌اند.

بهنام‌فرد بیان کرد: افرادی که مایل به ثبت نام آنلاین هستند لینک جشنواره در پورتال کتابخانه‌ها برای آنها دیده شده، کودکانی که در این مسابقه شرکت می‌کنند می‌توانند یکی از 10 داستان را انتخاب کرده و برداشت خود از آن را نقاشی کرده و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی ادامه داد: مراسم اختتامیه را هم باید در استان برگزار کنیم، سال گذشته 20 نفر برگزیده داشتیم که جوایزی به آنها اهدا شد، امسال هم جوایزی در نظر گرفته شده که شامل جایزه یک میلیون ریالی برای 313 نفر که به صورت انفرادی شرکت کرده‌اند می‌شود.

رئیس کتابخانه‌های عمومی اراک عنوان کرد: برای شرکت‌کنندگانی هم که به صورت خانوادگی در این مسابقه شرکت می‌کنند جوایزی به مراتب نفیس‌تر درنظر گرفته شده است.

بهنام‌فرد اضافه کرد: در پنج دوره قبل تنها اداره کل فرهنگ و ارشاد البرز برگزارکننده این جشنواره بود، ولی در سال گذشته که کتابخانه‌ها مسئولیت برگزاری این جشنواره را برعهده گرفتند میزان مشارکت بیشتر شد.

وی با اشاره به مشکلات برخی از کتابخانه‌های اراک گفت: در برخی از این کتابخانه‌ها کنتور برق خارج از محوطه کتابخانه است و با توجه به اینکه 70 تا 80 درصد کتاب‌داران ما را زنان تشکیل می‌دهند و ممکن است دسترسی آسانی به کنتور برق نداشته باشند این موضوع احتمال ایجاد مشکلات بسیاری را به‌دنبال دارد.