جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

هشدار آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها در استان مرکزی

هشدار آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها در استان مرکزی

هشدار آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها در استان مرکزی

مسئول پیش بینی هواشناسی استان مرکزی گفت: موج جدید بارش ها در این استان از سه شنبه آغاز می شود و تا چهارشنبه ادامه دارد و شدت بارش ها احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها در در استان در پی دارد.

رضا مرادی افزود: آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها در موج جدید بارش ها، بیشتر در مناطق جنوبی استان پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره حاکی از تداوم بارش ها در ساعات آینده در برخی نقاط استان مرکزی است و بارش ها برای بیشتر در نواحی جنوبی متمرکز خواهد بود.

مسئول پیش بینی هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: بعد از ظهر روز دوشنبه از شدت بارش ها در استان کاسته خواهد شد اما، موج جدید بارشی از ظهر فردا (سه شنبه) آغاز می شود.
مرادی عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته به طور میانگین 9 و چهار دهم میلیمتر باران در این استان باریده است.

وی گفت: بیشترین میزان بارندگی با 38 و هفت دهم میلیمتر در شهرستان شازند و کمترین میزان با 9 دهم میلیمتر در فرمهین گزارش شده است.

مسئول پیش بینی هواشناسی استان مرکزی اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته در آشتیان یک و هشت دهم، اراک 15 و یک دهم، تفرش پنج و هشت دهم، خمین 12 و یک دهم، خنداب هشت و 6 دهم، دلیجان 2و 9 دهم، ساوه پنج و 6 دهم، غرق آباد هفت و 9 دهم، کمیجان 9 و 2 دهم و محلات چهار و 2 دهم میلیمتر بارندگی ثبت شده است.

مرادی اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون 73 و هفت دهم میلیمتر بارندگی در این استان به ثبت رسیده که این میزان بارندگی نسبت به بلند مدت 16 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد کاهش دارد.

وی عنوان کرد: غرق آباد با کمینه دمای یک درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و اراک و خمین با بیشینه دمای 12 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر این استان در 24 ساعت گذشته بوده است.
از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون 73 و هفت دهم میلیمتر بارندگی در این استان به ثبت رسیده است.