جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

هشت میلیارد ریال برای بهسازی ترمینال فرودگاه اراک اعتبار نیاز است - نمایش محتوای خبر

 

 

هشت میلیارد ریال برای بهسازی ترمینال فرودگاه اراک اعتبار نیاز است

هشت میلیارد ریال برای بهسازی ترمینال فرودگاه اراک اعتبار نیاز است

هشت میلیارد ریال برای بهسازی ترمینال فرودگاه اراک اعتبار نیاز است

مدیر فرودگاه اراک گفت: هشت میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و ترمیم فضای ترمینال مسافربری این فرودگاه نیاز است

رحیم حسین نسب به مناسبت روز هواپیمایی (16 آذر ماه)  افزود: با انجام بهسازی در فضای خدمات مسافربری فرودگاه اراک تا میزان 50 درصد حجم پروازهای خارجی این فرودگاه افزایش پیدا می کند.

وی اظهار کرد: فضاهای بلااستفاده زیادی در مجموعه ترمینالی فرودگاه اراک وجود دارد که با چیدمان صحیح، مصرف بهینه از آن محقق می شود.

وی گفت: هر هفته روزهای یکشنبه 2 پرواز داخلی و خارجی به ترتیب به عسلویه و عتبات عالیات از فرودگاه اراک انجام می شود.

این مسئول اظهار کرد: در هفته آتی نیز پرواز اراک - تهران محقق می شود و پروازهای مشهد نیز با رفع موانع شرکت هواپیمایی ادامه پیدا می کند.

مدیر فرودگاه اراک گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیز 12 هزار و 187 مسافراز طریق ر فرودگاه اراک جابه جا شده اند که از این تعداد 6 هزارو 154 مسافر وارد اراک و بقیه از استان مرکزی خارج شده اند.

حسین نسب افزود: در این مدت 47 هزار و 700 کیلو گرم بار از طریق فرودگاه اراک به خارج از استان مرکزی منتقل شده و 50 هزار و 673 کیلوگرم بار نیز وارد استان شده است.

وی ادامه داد:نخستین گروه از زائران عتبات عالیات استان مرکزی ماه گذشته به تعداد 160 نفر در قالب چهار کاروان زیارتی از فرودگاه اراک به مقصد نجف اشرف حرکت کردند.

وی افزود: در نشستی با حضور مدیران دستگاه های ذیربط و مدیریت بانک قرض الحسنه رسالت، مقرر شد با مدیریت و هماهنگی سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی به هریک از زوّار حسینی(ع) که از طریق خط هوایی فرودگاه اراک عازم عتبات عالیات می شوند، مبلغ هفت میلیون و 500 هزار ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شود.

حسین نسب ادامه داد: سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی علاوه بر مدیریت اعطای تسهیلات بانکی به زوار حسینی(ع)، در ارائه خدمات فرودگاهی به مسافران پروازهای هوایی با مدیریت فرودگاه اراک همکاری لازم را برنامه ریزی می کند.

وی گفت: زائران مشتاق عتبات عالیات می توانند برای دریافت بلیط رفت و برگشت به آژانس های مسافرتی در استان و شهر اراک مراجعه کنند.