سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

هزار و ۶۱۸ مورد بازرسی از هیات‌های مذهبی در اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

هزار و ۶۱۸ مورد بازرسی از هیات‌های مذهبی در اراک

هزار و ۶۱۸ مورد بازرسی از هیات‌های مذهبی در اراک

هزار و ۶۱۸ مورد بازرسی از هیات‌های مذهبی در اراک

 

 

هزار و ۶۱۸ مورد بازرسی از هیات های مذهبی، خیمه‌ها و بقاع متبرکه از اول ماه محرم تاکنون در اراک انجام شد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: در این طرح نظارتی ۸۵ نفر از کارشناسان بهداشت محیط از خیمه‌ها، تکایا، بقاع متبرکه و هیاتهای مذهبی بازدید به عمل آوردند.

دکتر نظری افزود: فاصله‌گذاری اجتماعی، کنترل نذورات، الزام به استفاده از ماسک ، اجرای مراسم عزاداری در فضای باز ، تهویه، رعایت ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ایستگاه‌ها و کوبشی‌ها مثل سنج، طبل و توزیع نشدن نذورات گرم به صورت سفره انداز و همچنین توصیه به نذر سلامت و سبد کالا ویژه محرومان و سالم‌سازی محل و گندزدایی محل استقرار و ضدعفونی فرایندها در این بازرسی‌ها مورد توجه قرار داشته است.

او اظهار داشت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی عزاداران تاکنون ۷۵ درصد و مسوولان هیات مذهبی ۸۲ درصد و فاصله گذاری در هیات ها ۸۵ درصد گزارش و معدود موارد مغایر با دستوالعمل‌های بهداشتی هیات‌های عزاداری به فرمانداری، سازمان تبلیغات اسلامی و کارگروه پدافند زیستی اعلام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: مردم عزادار اباعبدالله الحسین(ع) برای همراهی و قطع زنجیره انتقال کرونا و سلامت عزاداران از آوردن بیماران زمینه‌ای، سالمندان و خردسالان به اماکن تجمعی بدون تهویه مناسب خودداری کنند.

دکتر نظری افزود: مردم تحت هر عنوان از توزیع شربت، چای، آب به صورت فله خودداری و نذورات به صورت هدفمند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اخذ مشاوره از مرکز بهداشت توزیع شود.

۴۵۰ هیات مذهبی در شهرستان اراک وجود دارد.