جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

هزار تاکسی جدید به ناوگان تاکسیرانی اضافه می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

هزار تاکسی جدید به ناوگان تاکسیرانی اضافه می شود

هزار تاکسی جدید به ناوگان تاکسیرانی اضافه می شود

هزار تاکسی جدید به ناوگان تاکسیرانی اضافه می شود

تا پایان امسال 60 هزار دستگاه تاکسی جدید به ناوگان تاکسی رانی کشور اضافه می شود

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور  که در نشست کارگروه ماده 17 آیین نامه اسقاط خودروهای فرسوده استان مرکزی در اراک  گفت :  تا پایان سال  60 هزار تاکسی جایگزین تاکسی های فرسوده می شوند.

نیک راد همچنین از اضافه شدن 30 هزار تاکسی نو از ابتدای امسال تا کنون به ناوگان تاکسیرانی کشور خبر داد وی ادامه داد: با توجه به میزان بالای آلایندگی خودروهای فرسوده و حساسیت این مقوله، کارگروهی به ریاست معاون اجرایی ریاست جمهوری و همچنین عضویت نمایندگان وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و نیروی انتظامی و سازمان حفاظت محیط زیست کشور تشکیل شده که به صورت ویژه مقوله جایگزینی تاکسی ها و دیگر خودروهای فرسوده در این کارگروه مورد بررسی قرار می گیرد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور بیان کرد: طرح جایگزینی تاکسی های فرسوده با عنوان کلید به کلید در اواخر سال گذشته در کشور استارت خورد که بر اساس آن تا پایان امسال 90 هزار تاکسی فرسوده اسقاط و تاکسی جدید جایگزین می شود.

وی اضافه کرد: برای استقبال مالکان خودروهای فرسوده به خصوص رانندگان تاکسی باید با ارائه خدمات مطلوب در جامعه ایجاد انگیزه کرد چرا که در غیر این صورت نمی توان خودروهای فرسوده که نقش مهمی در آلودگی هوای کلانشهرهای کشور دارند را اسقاط کرد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اظهار کرد: در طرح کلید به کلید تاکسی، میزان 200 میلیون ریال تسهیلات 16 درصد به متقاضیان ارائه شده و تاکسی فروسوده نیز به ارزش 55 میلیون ریال از مالک خریداری می شود.

نیک دار یادآوری کرد: امسال حدود 170 هزار دستگاه انواع خودروهای سبک و سنگین در نقاط مختلف کشور از ناوگان خارج شده است که این تعداد تا پایان امسال به 350 هزار دستگاه خودرو فرسوده می رسد.

وی تاکید کرد: در طرح تعویض خودروهای فرسوده باید خودروهای با استاندارد یورو چهار جایگزین خودروهای فرسوده شود چرا که در غیر این صورت نمی توان انتظار کاهش آلودگی هوای ناشی از تردد خودروهای فرسوده داشت.