جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

هاشمی رفسنجانی از استوانه های نظام اسلامی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

هاشمی رفسنجانی از استوانه های نظام اسلامی بود

هاشمی رفسنجانی از استوانه های نظام اسلامی بود

هاشمی رفسنجانی از استوانه های نظام اسلامی بود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از استوانه های نظام اسلامی بود.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی ضمن تسلیت درگذشت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: این یار دیرین انقلاب و رهبری یک عمر مجاهدت کرد تا انقلاب اسلامی به رهبری امام عزیز شکل بگیرد و برای پیروزی انقلاب رنج زندان کشید و شکنجه ها دید.

وی تلاش بی وقفه آیت الله هاشمی رفسنجانی را در به ثمر رسیدن انقلاب و استمرار آن ستود و اظهار کرد: آن مرحوم عمر خویش را برای ترویج انقلاب و برای پیروزی اسلام صرف کرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت تصریح کرد: وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در مسندهای کلیدی گوناگونی نظیر مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، رئیس مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام به کشور خدمت کرد.

وی بیان کرد: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی مورد اعتماد امام بودند و بعد از امام نیز، مقام معظم رهبری به ایشان اعتماد داشت و مراودات وی با رهبری پیوسته باقی بود.

وی تاکید کرد: آن مرحوم عاشق امام و رهبری بود و برای خدمت به نظام اسلامی همواره در تبعیت از ولی فقیه از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

سلیمی با تاکید بر اینکه خدمات وی به انقلاب و کشور در نزد دوست و دشمن قابل انکار نیست، گفت: آن مرحوم به عنوان یک استراتژیست در کشور مطرح بود و به عنوان یک چهره شناخته شده بین المللی در میان ملل مختلف جایگاه خاصی داشت.

وی تصریح کرد: امیدواریم خدای تعالی اجر مضاعف به آن مرحوم عنایت فرماید و خدمات ایشان به انقلاب و اسلام ذخیره و باقیات صالحاتی برای وی بوده و همنشین انبیا و اولیای الهی شود.