جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

نیروگاه حرارتی شازند دومین نیروگاه با عملکرد بالا در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

نیروگاه حرارتی شازند دومین نیروگاه با عملکرد بالا در کشور

نیروگاه حرارتی شازند دومین نیروگاه با عملکرد بالا در کشور

نیروگاه حرارتی شازند دومین نیروگاه با عملکرد بالا در کشور

نیروگاه حرارتی یک هزار و سیصد مگاواتی شازند از نظر شاخص های عملکرد دومین نیروگاه حرارتی کشور معرفی شد.

بادرستانی مدیرعامل نیروگاه حرارتی شارند گفت: این نیروگاه در آخرین ارزیابی نیروگاه های کشور موفق به کسب رتبه دوم ارزیابی عملکرد و رتبه ششم شرکت های توزیع انتقال و تولید کشور شده است.

بادرستانی افزود: این نیروگاه یک هزار و سیضد مگاوات توان تولید برق را دارد که معادل برق مصرفی یک ساعت از شبانه روز کشور می باشد.

وی با اشاره به اینکه فقط 15 سال از عمر این نیروگاه می گذرد گفت: این نیروگاه جوان کلیه مراحل ساخت و تولید آن توسط مهندسین ایرانی صورت گرفته و حدود 60 درصد هزینه یک نیروگاه خارجی برای آن صرف شده است.

بادرستانی در ادامه افزود : ساخت اولین مبدل فشار قوی و ساخت موتورهای الکتریکی دوار 5 مگاواتی برای اولین بار در کشور در این نیروگاه صورت گرفته که علاوه بر تامین نیاز داخلی و هزینه تولید کمتر ، از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می کند.

ادبی معاون مهندسی نیروگاه هم گفت: تعمیرات اساسی در کارخانات یکی از الزامات هر واحد صنعتی است که هزینه زیادی بایت آن پرداخته می شود اما دراین نیروگاه حرارتی تعمیرات اساسی بصورت روزانه دوره ای و هر 4 سال یکبار انجام می شود که با هزینه خیلی کمتر همه توسط مهندسین داخلی انجام می شود.