جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

نگاه مردمی در برنامه‌های قرآنی دهه بصیرت حفظ شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نگاه مردمی در برنامه‌های قرآنی دهه بصیرت حفظ شود

نگاه مردمی در برنامه‌های قرآنی دهه بصیرت حفظ شود

نگاه مردمی در برنامه‌های قرآنی دهه بصیرت حفظ شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به بایدها و نبایدهای برنامه‌های فرهنگی در دهه بصیرت گفت: این برنامه‌ها باید بر پایه مردم‌سالاری استوار باشد، به‌ ویژه متولیان فرهنگی و قرآنی باید از ظرفیت عمومی استفاده کنند و صرفاً رفع تکلیف و اداری نباشد.

حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی حماسه ۹ دی را جریانی تاریخ‌ساز و آگاهی‌بخش دانست و گفت: این جریان به‌همت مردم و با اطاعت از مقام معظم رهبری رقم خورد.

وی بر لزوم انجام فعالیت‌های فرهنگی در دهه بصیرت تأکید کرد و افزود: برنامه‌های دهه بصیرت باید بر پایه مردم سالاری استوار باشد، باید نگاه مردمی به حماسه ۹ دی و برنامه‌های فرهنگی این دهه غالب باشد به ویژه متولیان فرهنگی و قرآنی باید از پتانسیل عمومی استفاده کنند و صرفاً رفع تکلیف و اداری نباشد.

این مقام مسئول افزود: در راستای ارتقای بصیرت‌افزایی حضور نسل جدید در برنامه‌های ۹ دی ضروری است، برنامه‌ها نیز باید با دید وسیع و در سطح کلان برگزار شود برنامه‌های فرهنگی و قرآنی این دهه باید زمینه‌ساز ارتباط نسل جدید با پیشکسوتان شود.

وی اظهار کرد: افرادی که برای ایراد سخن دعوت می‌شوند باید به تمام ابعاد حماسه ۹ دی اشراف داشته باشند، نباید از برنامه‌های ویژه جوانان غافل بود از جمله برگزاری نشست‌های پرسش و پاسخ که قطعاً بازدهی بهتری خواهد شد، رفع شبهات حماسه ۹ دی که توسط عوامل داخلی و خارجی در جامعه نشر می‌شود بسیار مهم است به طور کلی تبیین درست این حماسه ملی سبب می‌شود تا نوجوانان با جریان اصلی همسو شوند و اصل قضیه را به یاد بسپارند.  

حجت‌الاسلام قربان‌پور ادامه داد: تشریح مستندات جریان ۹ دی در فضاهای گوناگون رسانه‌ای باعث می‌شود که حقایق بر مردم آشکار شود، تحلیل درست این حماسه و تبدیل آن به فیلم می‌تواند بسیار مؤثر باشد، صدا و سیما  با استفاده از توانمندی خود باید جریان ۹ دی را مرور کند، مرور چندین باره این واقعه، جریان عینی این حماسه ملی را برای همیشه زنده نگه خواهد داشت و نقاب از چهره دشمنان و عوامل سودجوی داخلی برمی‌دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: متأسفانه با گذشت زمان این امکان وجود دارد که هر واقعه مهمی توسط دشمنان تحریف شود و فقط دورنمایی از آن باقی بماند؛ لذا تبیین واقعیت از سوی افراد آگاه و مطلع به صورت مستمر می‌تواند از فراموشی حقیقت جلوگیری ‌کند، بدون شک برای تحلیل و تشریح زوایای این حماسه ملی باید مستندات ارائه شود.

حجت‌الاسلام قربان‌پور با بیان این نکته که از رسالت اصحاب رسانه به ویژه صدا و سیما در تشریح ابعاد حماسه ۹ دی نباید غافل شد، تصریح کرد: بهتر است برای تبیین این واقعه مهم، از تمام پتانسیل رسانه استفاده شود، رسالت بزرگ رسانه این است که تحلیل وقایع را بدون حب و بغض در دستور کار قرار دهد، بیان حقایق و گفتمان‌های بی‌طرفانه خواه ناخواه جریان را به سمت ولایت‌محوری مردم هدایت خواهد کرد، بدون شک هر کشوری برای بقا باید از رهبری واحد حمایت کند که اگر این چنین نباشد آن جامعه رو به فروپاشی می‌رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در ادامه گفت: مردم ایران در حماسه ۹ دی ثابت کردند که در همه حال از رهبری حمایت خواهند کرد و به تفکر گسستی که دشمنان در اذهان خود می‌پرورانند خاتمه دادند، دشمن جایگاه دشمنی دارد و انتظار بیشتر نیز نمی‌توان از آن داشت و بسیار خرسند خواهد بود که به سادگی از کنار حماسه ۹ دی عبور کنیم.

حجت‌الاسلام قربان‌پور در پایان تأکید کرد: وظیفه داریم برای رساندن پیام حماسه ۹ دی به جهان از مستندات متقن استفاده کنیم، بدون شک در اشاعه اصل حماسه ۹ دی افرادی که ضد ولایت هستند و قصد خراب‌کاری دارند باید افشا شوند، مردم باید بدانند چه افرادی با نظام سلطه همراهی می‌کنند.