سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

نوروز 99 در قاب شبکه آفتاب - نمایش محتوای خبر

 

 

نوروز 99 در قاب شبکه آفتاب

نوروز 99 در قاب شبکه آفتاب

 

 

شبکه آفتاب در ایّام نوروز سال 99 با پخش ویژه برنامه هایی در حوزه های مختلف صدا، سیما، خبر و فضای مجازی، میهمان و همراه نوروزی مخاطبان استانی و کشوری خود خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، صدای شبکه آفتاب در ایّام نوروز 99 با تهیه و پخش ویژه برنامه زنده «یک قدم تا بهار» به تهیه کنندگی سید محمد محمدی در تاریخ 1 فروردین ماه 99، از ساعت 6 بامداد به مدت 120 دقیقه با محوریت پیوند آئین های نوروزی با معنویت و آداب اسلامی و نیز آیتم هایی همچون:  گفتار رادیویی- بوی بهار در گلزار شهداء – گزارش از اماکن متبرکه – از بهار بخشش را بیاموزیم – مسابقه تلفنی – نوروز خوانی در فرهنگ عامه و... به استقبال فصل بهار میرود.

همچنین دیگر برنامه های تدارک دیده شده در صدای شبکه آفتاب با محوریت پرداختن به ایام نوروز از تاریخ 1 لغایت 15 فروردین ماه 99 را می توان ویژه برنامه: «نارگل» با تهیه کنندگی علی یعقوبی- سپیده نوری و  فاطمه آتانی که هر روز از ساعت 09:30 لغایت 12:30 صبح به مدت 120 دقیقه و نیز ویژه برنامه رادیویی «گل افشان» با تهیه کنندگی علیرضا عراقی اهوازی- معصومه فراهانی- سید محمد محمدی- زهرا غیاث آبادی که هر روز از ساعت 17:30 لغایت 19:30 صبح به مدت 120 دقیقه از صدای شبکه آفتاب به سمع و نظر شنوندگان ارجمند رادیو استانی میرسد معرفی نمود.

سیمای شبکه آفتاب نیز در ایام نوروز با تولید و پخش ویژه برنامه های مختلف به استقبال فصل بهار می رود.

 از جمله برنامه های تدارک دیده شده سیمای شبکه آفتاب در ایّام نوروز 99 می توان به ویژه برنامه زنده « آستانه بهار» ویژه برنامه ی تحویل سال با محوریت گرامیداشت شهادت امام موسی کاظم(ع) و بخش هایی همچون: کارشناس مذهبی و ادبیات- مجری- گزارش از گلزار شهدا و اماکن مذهبی- گروه تواشیح- دعوت از خانواده های شهدا و مدافعین حرم - تکریم سالمندان و...  با تهیه کنندگی   حامد شیداییححامد شیدایی اشاره کرد که این برنامه از ساعت 05:30 بامداد روز 1 فروردین ماه 99  به مدت 110 دقیقه به روی آنتن میرود.

همچنین دیگر برنامه تدارک دیده شده سیمای شبکه آفتاب از تاریخ 1 لغایت 15 فروردین ماه 99 « گل بهار» نام دارد که با محوریت شادی ، امید ورزی و نشاط اجتماعی و آیتم هایی از قبیل بخش نمایش- بازیگر- مجری- خواننده – معرفی جاذبه های گردشگری و اماکن مذهبی تاریخی استان مرکزی- نماهنگ- پخش کلیپ و گزارش های موضوعی و مناسبتی – هشدار های ستاد خدمات سفر و پلیس و...  هر شب ساعت 21 به مدت 50 دقیقه با تهیه کنندگی حامد شیدایی تقدیم نگاه گرم بینندگان عزیز شبکه استانی آفتاب خواهد شد.

خبر شبکه آفتاب نیز با تولید و پخش بیش از 410 عنوان گزارش و برنامه های مختلف خبری از جمله گزارش موضوعی و مستندهای خبری، مصاحبه، خبر مکتوب، 3 برنامه گفتگوی ویژه خبری، سایت و کانال خبرگزاری مرکزی و.. با پرداختن به موضوعاتی از قبیل: معرفی آیین های نوروزی و جاذبه های تاریخی گردشگری استان مرکزی در 12 شهرستان و گزارش از مسافران نوروزی همراه با پخش در شبکه استانی و شبکه های سراسری - پوشش خبری رویدادها و مراسم و مناسبت ها در ایام نوروز – انعکاس تمهیدات و عملکرد کمیته های ستاد خدمات سفر استان و شهرستان ها– تمهیدات ستاد خدمات سفر – توصیه های پلیس - انعکاس رویدادهای خبری و انتشار تولیدات ویژه خبرگزاری به مناسبت نوروز و مناسبت های ملی و مذهبی در ایام نوروز (شهادت امام موسی کاظم(ع) -مبعث حضرت رسول اکرم(ص) –ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار- ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز – ولادت امام زین العابدین(ع) و...) به استقبال سال جدید خواهد رفت.

فضای مجازی شبکه آفتاب نیز با طراحی و انتشار صفحه ویژه نوروز 99 در وب سایت مرکز و نیز تهیه و انتشار محتواهای تولیدی و تامینی نوروزی در قالب های موشن گرافیک ، پادکست، عکس و عکس نوشته، پوستر، اینفوگرافیک، خبر، اطلاعیه های نوروزی، موسیقی و نماهنگ ، برگزاری پویش مردمی و ... از جمله:  مجموعه 15 قسمتی دهگرد - مجموعه 15 قسمتی موشن گرافیک تعطیلات کجا بریم؟- معرفی مشاهیرو مفاخر استان در قالب های مختلف 20 مورد ، معرفی آیین ها و سنت های نوروزی 13 مورد، نماهنگ و کلیپ 20 مورد، نوروز در ادبیات در قالب عکس نوشته ، اطلاعات سفر و خبر رسانی در قالب متن و عکس و پوستر و... و همچنین به عنوان مکمل رسانه با معرفی برنامه ها و آیتم های جذاب نوروزی شبکه آفتاب از طریق وب سایت مرکز و صفحات اجتماعی شبکه آفتاب، همراه مخاطبان همیشگی خود در نوروز 99 خواهد بود.