جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

نوروز 98 در قاب شبکه آفتاب - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نوروز 98 در قاب شبکه آفتاب

پخش سیمای آفتاب

پخش صدای آفتاب

پخش خبر آفتاب

نوروز 98 در قاب شبکه آفتاب

شبکه آفتاب در ایّام نوروز سال 98 با پخش ويژه برنامه هايي در حوزه های مختلف صدا، سیما، خبر و فضای مجازی، ميهمان و همراه نوروزي مخاطبان استاني و کشوری خود خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، صدای شبکه آفتاب در ایّام نوروز 98 با تهیه و پخش ویژه برنامه زنده «سالنامه» به تهیه کنندگی معصومه فراهانی از تاریخ 25 لغایت 28 اسفند ماه 97، ساعت 9 الی 11 صبح به مدت 120 دقیقه با پرداختن به موضوعاتی از قبیل: حال و هوای                روزهای پایانی سال- خرید -اقدامات آماده سازی برای عید-انعکاس آمادگی دستگاه های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر استان و... به استقبال فصل بهار میرود.

صدای شبکه آفتاب در تاریخ 29 اسفندماه 97 نیز از ساعت 23 الی 2 بامداد، با تهیه و پخش ویژه برنامه زنده و مستقیم « تابهار» به مدت 180 دقیقه به تهیه کنندگی سپیده نوری و با هدف پرداختن به حال وهوای لحظه تحویل سال- آیتم سالی که گذشت- ارتباط با گزارشگران در اماکن مذهبی-دعاهای تحویل سال-گفتگو با هنرمندان استانی- توصیه های نوروزی و مسافرتی و نیز ایجاد لحظاتی شاد و فرح بخش همراه با شنوندگان ارجمند رسانه استانی خواهد بود.

همچنین دیگر برنامه های تدارک دیده شده در صدای شبکه آفتاب از تاریخ 1 لغایت 16 فروردین ماه 98 را می توان برنامه هایی همچون: (برنامه زنده رادیویی «بهار آفتابی» با محوریت ایجاد فضایی شاد – ارتباط با سایر مراکز استان ها- ارتباط با دستگاه های اجرایی ستاد خدمات سفر نوروزی-             پیام های آموزشی، بهداشتی، پلیسی،گزارش، نمایش و آداب رسوم استان در نوروز و...  به مدت 120 دقیقه، ساعت 10 صبح) – ( برنامه زنده رادیویی «موج بهار» با محوریت طنز و با هدف  ایجاد فضایی فرح بخش عصرگاهی– پخش قطعات نمایشی و مسابقه پیامکی به مدت 120 دقیقه، در ساعت   16 عصر) – ( «گپ وگشت» با محوریت معرفی آداب و رسوم استان- اماکن مذهبی- جاذبه های گردشگری استان- معرفی مشاهیر و بزرگان استان و... به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی جواد فراهانی، در ساعت 9 صبح) – («صدای روستا» با محوریت آشنایی با روستاهای استان-آداب و رسوم- فرهنگ عامه- زیبایی نوروز در مناطق روستایی- حال وهوای عید در روستاها و...  به مدت 30 دقیقه با تهیه کنندگی سید محمد محمدی، در ساعت 20:30) – («شاخه نبات» با محوریت شاد وطنز و نیز با هدف ایجاد فضایی محلی و بومی-پخش قطعات طنز- ریتمیک- ترانه و آیتم مراد و گُلنسا و... به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی سهیلا علی، در ساعت 9:30 صبح) – («شب چراغ» با محوریت فرهنگی-هنری- تاریخی و با هدف پرداختن به اتفاقات و رویدادهای فرهنگی هنری سال گذشته استان مرکزی در فضایی شبانگاهی به مدت 60 دقیقه، به تهیه کنندگی سید محمد محمدی، در ساعت 22 ) – («هفت سرا» با محوریت برگزاری مسابقه رادیویی و تلفنی با حضور مخاطبان و نیز با هدف آشنایی با مفاخر-مشاهیر- بزرگان- اماکن گردشگری تفریحی– جغرافیا و... استان مرکزی به مدت 30 دقیقه، به تهیه کنندگی بهنام مشهدی، ساعت 16 عصر ) معرفی نمود.

سیمای شبکه آفتاب نیز در ایام نوروز با تولید و پخش ویژه برنامه های مختلف به استقبال فصل بهار می رود.

 از جمله ویژه برنامه های تدارک دیده شده سیمای شبکه آفتاب در ایّام نوروز 98 می توان به برنامه زنده: («سلام بهار» ویژه برنامه ی تحویل سال با محوریت نشاط و شادی – تکریم سالمندان – تکریم خانواده های شهدا، به مدت 240 دقیقه با تهیه کنندگی   محمد گندمی از ساعت                               22 الی 2  بامداد 29 اسفند) – و در تاریخ 1 لغایت 16 فروردین ماه 98  به ویژه برنامه هایی همچون: (برنامه زنده تلویزیونی «اینک بهار» با محوریت نشاط و شادی و پرداختن به آداب و رسوم و سبک زندگی مبتنی بر ساده زیستی به مدت 75 دقیقه از ساعت 21 الی 22:15  به تهیه کنندگی محمد گندمی)- («خانه آفتابی» با هدف پرداختن به آداب و رسوم عید نوروز در خانواده های ایرانی به مدت 45 دقیقه از ساعت 10 الی 10:45 صبح با تهیه کنندگی مژگان بیات) – (« گلدونه ها » با هدف پر کردن اوقات فراغت کودکان در ایام نوروز به مدت 45 دقیقه از ساعت 16 الی 16:45 به تهیه کنندگی سهیلا علی) – (« گلچین برنامه اینجا آبادی » به منظور معرفی از جاذبه های گردشگری استان و معرفی آداب و رسوم در روستاهای استان مرکزی به مدت 15 دقیقه ساعت 22:00 به تهیه کنندگی حسین محمودی) و همچنین ویژه برنامه «اسوه ی صبر» به مناسبت رحلت حضرت زینب (س)  به مدت 45 دقیقه با تهیه کنندگی روح الله ذوالفقاری، ساعت 10 صبح روز 2 فروردین ماه 98 و نیز ویژه برنامه های روز دوشنبه 12 فروردین ماه 98  شامل « ایران سر فراز » به مناسبت گرامیداشت روز جمهوری اسلامی ایران به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی حامد شیدایی ساعت 11 صبح و ویژه برنامه زنده تلویزیونی «آفتاب هدایت» به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) بمدت 45 دقیقه، از ساعت 21 الی 21:45 (شب شهادت) اشاره نمود.

همچنین سیمای شبکه آفتاب با تهیه و پخش ویژه برنامه ی زنده تلویزیونی «رسول مهربانی» به مناسبت گرامیداشت مبعث حضرت رسول(ص)»              به مدت90 دقیقه به تهیه کنندگی محمد گندمی، ساعت 10 صبح روز 14 فروردین 98  همراه و میهمان بینندگان خود در سراسر کشور خواهد بود.

خبر شبکه آفتاب نیز با تولید و پخش بیش از 370 عنوان گزارش و برنامه های مختلف خبری از جمله گزارش موضوعی و مستندهای خبری، مصاحبه، خبر مکتوب، 4 برنامه گفتگوی ویژه خبری، برقراری یک ارتباط زنده با شبکه سراسری خبر، سایت و کانال خبرگزاری مرکزی و.. با پرداختن به موضوعاتی از قبیل: معرفی آیین های نوروزی و جاذبه های گردشگری استان مرکزی در 12 شهرستان و گزارش از مسافران نوروزی همراه با پخش در شبکه استانی و شبکه های سراسری - پوشش خبری رویدادها و مراسم و مناسبت ها در ایام نوروز – انعکاس تمهیدات و عملکرد کمیته های ستاد خدمات سفر استان و شهرستان ها– تمهیدات ستاد خدمات سفر – توصیه های پلیس - انعکاس رویدادهای خبری و انتشار تولیدات ویژه خبرگزاری به مناسبت نوروز و مناسبت های ملی و مذهبی در ایام نوروز (میلاد امام علی (ع)-مبعث پیامبر –اعتکاف و...) به استقبال سال جدید خواهد رفت.

 

سال تولید: 1397


اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __