جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی در مدارس استان - نمایش محتوای خبر

 

 

نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی در مدارس استان

نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی در مدارس استان

نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی در مدارس استان

 

زنگ استکبارستیزی در بیش از 2000 واحد علمی و آموزشی استان و به صورت نمادین در دبیرستان شاهد حاج عراقچی اراک به صدا در آمد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در این آیین گفت: زنگ استکبارستیزی در مدارس استان با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانش آموز و بویژه شهید حسین فهمیده و اعلام انزجار از استکبار جهانی نواخته شد.

فولادوند افزود: ایران اسلامی با کسانی که به دنبال زورگویی،ظلم به مظلوم، تجاوز به حقوق و حریم دیگران باشد، مبارزه می کند و دانش آموزان به عنوان آیندگان کشور باید با تحصیل و رشد و شکوفایی خود در مقابل توطئه های دشمنان بایستند.

همچنین در این مراسم معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان گفت: بنابر فرمایشات رهبر کبیر انقلاب اسلامی ، امام خمینی (ره) ، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در روز سیزدهم آبان توسط دانش آموزان و دانشجویان انقلاب دوم نام گرفته است.

شیرخانی با اشاره به نقش دانش اموزی در این دوران افزود: کشورهای سلطه گر و استکبار ستیز می خواهند با زورگویی خود در مقابل استقلال کشورهای درحال توسعه بایستند و دانش اموزان باید هوشیار باشند و با تحصیل و تهذیب خود آینده کشور را سخته و در مقابل توطئه های دشمنان بایستند.

همچنین در حاشیه این مراسم نمایشگاه نقاشی دانش آموزانی با موضوع استکبارستیزی برپا و از 354 جلد کتاب دلنوشته های دانش آموزی در زمینه استکباری ستیزی برای اولین بار در کشور رونمایی شد.