جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

نهادینه شدن مصرف کالای ایرانی نیازمند فرهنگ سازی است - نمایش محتوای نوروز

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

نهادینه شدن مصرف کالای ایرانی نیازمند فرهنگ سازی است

نهادینه شدن مصرف کالای ایرانی نیازمند فرهنگ سازی است


نهادینه شدن مصرف کالای ایرانی نیازمند فرهنگ سازی است

نهادینه شدن مصرف کالای ایرانی نیازمند فرهنگ سازی است

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: نهادینه شدن مصرف کالای ایرانی و تولیدات داخلی نیاز به فرهنگ سازی دارد و این مهم باید در قالب برنامه کاربردی و عملیاتی دنبال شود.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی افزود: با نامگذاری سال 97 به تنهایی نمی توان به اهداف حمایت از کالای ایرنی دست یافت و باید ملزومات و پیش نیازهای این مهم در قالب راهبردی عملیاتی در حوزه تولید، مقابله با کالای قاچاق، استانداردسازی، کیفیت بخشی به محصولات و ترغیب مردم به خرید تولیدات داخلی به صورت همزمان دیده شود.

وی گفت: تقویت نقش دستگاه‌های نظارتی و استاندارد در کیفیت بخشی به کالاهای تولید داخل کلیدی است.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: محرک ها و واسط های کیفی در تولید باید به صورت هدفمند و برنامه ای در محصولات ساخت داخل بالا برود و برای کشوری که از قطب های تولید خاورمیانه بوده و ظرفیت های تولید مطلوبی دارد قابل قبول نیست.
سلیمی خاطرنشان کرد: روش های مبارزه با قاچاق کالا نیازمند بازنگری و تقویت است و با جدیت در این حوزه باید تلاش کرد که تولید داخلی کمتر آسیب ببیند و بازار خود را احیا کند.
وی افزود: قاچاق کالا یکی از عوامل اصلی بیکاری و رکود در کشور است و نیاز است که واردات کالا به کشور رویه ای هدفمند پیدا کند و تنها مواد اولیه و مایحتاج ضروری در لیست مجاز واردات باشد.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار مسئولان الگویی در جامعه است و در عملیاتی کردن شعار حمایت از کالای ایرانی نیاز است که مدیران پیشگامی داشته باشند.
حجت الاسلام سلیمی افزود: ممنوعیت مصرف کالای خارجی در نهادهای دولتی بایدبه صورت بخشنامه ابلاغ شود و نهادهای نظارتی نظیر دیوان محاسبات و سازمان بازرسی نیز به صورت جدی ورود پیدا کنند.
استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در خانه ملت دارد که یک کرسی آن متعلق به دلیجان و محلات است.

آدرس کوتاه :