سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

نمایندگان محورهای قانون برنامه ششم را تدوین کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایندگان محورهای قانون برنامه ششم را تدوین کنند

نمایندگان محورهای قانون برنامه ششم را تدوین کنند

نمایندگان محورهای قانون برنامه ششم را تدوین کنند

نمایندگان باید محورهای توسعه هر استان را در قانون برنامه ششم اولویت بندی کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت : برنامه ششم توسعه راهگشای توسعه استانهاست و نمایندگان باید در ثمربخش کردن آن مشارکت جدی داشته باشند .

علی لاریجانی در ادامه وحدت میان نمایندگان استان مرکزی را خوشایند دانست و در ادامه گفت : این وحدت کاهش دهنده مشکلات است .

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با اشاره به طرح مشکلات از سوی مجمع نمایندگان استان ، با بیان اینکه برخی از مشکلات مطرح شده استان مرکزی را به صورت موردی می‌توان حل کرد ، تصریح کرد: سایر مسائل نیز با تشکیل کمیته و پیگیری قابل رفع است.

بازنگری در سند آلودگی هوای اراک ، مشکلات حمل و نقل ، احداث بیمارستان هزار تختخوابی در اراک با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی ، لزوم مشارکت صنایع بزرگ در توسعه استان ، تقویت ظرفیت فرودگاه اراک ، مشکلات روستایی و دامپروری ، حمایت برای جذب سرمایه گذاری در مناطق محروم استان ، کم آبی تالاب میقان ، اجرا نشدن مصوبه خروج صنعت آلومینیوم سازی اراک از حوزه شهری ، لزوم توسعه خطوط مترو ، نامناسب بودن واگذاری‌ صنایع براساس اصل ۴۴ قانون اساسی ، مشکلات راه آهن ، بیمه کشاورزان و نگرانی از افزایش مهاجرت روستائیان به شهرها از دغدغه هایی بود که در جلسه طرح شد .