رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت - نمایش محتوای خبر

 

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت

شناسه : 339326626

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی شامگاه یکشنبه با صدور پیامی درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخص مصلحت نظام را به رهبر معظم انقلاب و ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی تسلیت گفت

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در این پیام که نسخه ای از آن شامگاه یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آورده است: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از سرمایه های ارزشمند انقلاب اسلامی و یار دیرین امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند که تلاش های بی شماری را در راستای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی متحمل شدند.

این پیام افزوده است: آیت الله هاشمی رفسنجانی با وجود اینکه سال های بسیاری را در زندان های ساواک زیر سخت ترین شکنجه ها قرار داشت اما، حتی یک لحظه از پشتیبانی آرمان های نظام اسلامی و همراهی امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی دست برنداشت و همواره در کنار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی باقی ماند.
امام جمعه اراک در بخش دیگری از این پیام آورده است: این یار دیرین امام راحل در شکل گیری شورای انقلاب اسلامی، تدوین قانون اساسی و شورای انقلاب فرهنگی نقش برجسته ای داشت و نقطه نظرات ایشان همواره چراغ راه نیروهای انقلابی بود.

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه این پیام آورده است: آیت الله هاشمی رفسنجانی هشت سال ریاست جمهوری ایران اسلامی را بر عهده داشت که در این مدت که به عنوان دوران سازندگی از آن یاد می شود، خدمات ارزنده ای از ایشان به یادگار مانده است.

وی در بخش دیگری از این پیام عنوان کرده است: درگذشت این مجاهد نستوه و یار دیرین انقلاب اسلامی، امام راحل و رهبری را به آحاد جامعه اسلامی به خصوص مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری تسلیت عرض می کنمو علو درجات ایشان را از خداوند منان خواستارم.

در این پیام آمده است: آیت الله هاشمی رفسنجانی صاحب آثار ارزشمندی چون تفسیر راهنما در 20 جلد، فرهنگ قرآن در 33 جلد، سرنوشت فلسطین، کارنامه خاطرات، جهان در عصر بعثت و آزاد اندیشی و روشنفکری اسلامی است.

در بخش پایانی این پیام اعلام شده است: مجلس گرامیداشت آیت الله رفسنجانی دوشنبه   95/10/20از ساعت 10 تا 11 و نیم صبح و از ساعت 14 و نیم تا 16 و نیم عصر در مسجد سیدهای اراک دایر است.