رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

نمایش کوتاه رادیویی «امتحان» - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایش کوتاه رادیویی «امتحان»

نمایش کوتاه رادیویی «امتحان»

 
 

 

نمایش رادیویی «امتحان» با رویکردی اخلاقی تربیتی و برگرفته از داستان های کتب مذهبی در واحد نمایش شبکه رادیویی آفتاب استان مرکزی تهیه و پخش شده است.

این نمایش با هدف عبرت آموزی و مضمونی مذهبی داستان مردی تازه مسلمان از سرزمین عرب است که در زمان هجرت حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم و مسلمانان از مکه( محیط اختناق و آلودگی و کینه) به سوی مدینه (شهر صفا و نصرت و برادری)، اتفاق اقتاده است و بین رفتن به مدینه و همراه شدن با رسول اکرم (ص) و ماندن در مکه دچار تردید شده است

داستان نمایش از آنجا آغاز می شود که مرد تازه مسلمانان در گفتگویی با همسرش در پیوستن به پیامبر خدا(ص) در مدینه دچار تردید و دودلی است که در همان زمان مردی از یاران و دوستداران رسول حامل نامه ای از جانب ایشان وارد منزل مرد تازه مسلمان می شود. مرد نامه رسان عنوان می کند که پیامبر (ص) فرمود: خداوند اقرار به ایمان شما را از شما نمی پذیرد مگر اینکه هجرت کنید و بسوی ما بیایید. و ... .

نمایش رادیویی «امتخان» به تهیه کنندگی احمد طاهری، نویسندی محمد محمدی و با همکاری هنرمندانی چون حمید یوسفی، ناهید کارگر و بهمن پارسا آرا در یک قسمت 6 دقیقه ای در شبکه رادیویی آفتاب استان مرکزی تولید و تقدیم شنوندگان این شبکه شد.