سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

نمایش رادیویی تا سپیده دم - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایش رادیویی تا سپیده دم

Loading the player...

 

«تا سپیده دم» عنوان برنامه ای است تولید واحد نمایش صدای شبکه آفتاب که در قالب نمایش رادیویی با روایتی از زندگی کربلایی کاظم ساروقی، کشاورز بیسوادی که به یک باره حافظ کل قرآن کریم شد، برای شنوندگان تهیه و پخش شده است.

این نمایش با نویسندگی و کارگردانی سید محمد محمدی برگرفته از داستان واقعی کربلایی کاظم ساروقی است که با همکاری گروه نمایش صدای شبکه آفتاب و همکاری هنرمندان ساروقی تولید و پخش شده است.

کربلایی کاظم ساروقی روستایی زاده ای که در انجام تکالیف شرعی از جمله پرداخت زکات دقت بسیار زیادی دارد که همین امر باعث درگیری کاظم با ارباب ده و بیرون رفتن او از آبادی به مدت 3 سال می شود. وی در این سه سال در اطراف اراک به کارگری می پردازد و در گذران زندگی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند. کربلایی کاظم پس از مدتی صاحب زمینی می شود و نیمی از محصولات خود را به فقرا می دهد. در نهایت افت محصولات کشاورزی ارباب ده را وا می دارد که زکات پرداخت کرده و کربلایی کاظم را به آبادی برگرداند.

اهمیت و دقت کربلایی کاظم به مسائل شرعی او را به مقامی می رساند که یک شبه حافظ کل قران کریم می شود.

نمایش رادیویی تا سپیده دم را احمد طاهری تهیه کرده است و جهانبخش یوسف پور و حسین شاه میرزایی به ترتیب به عنوان صدابردار و افکتور در ساخت این نمایش همکاری کرده اند

 

تاریخ تولید: 9

 

 تهیه کننده: احمد طاهری

صدابردار:  جهانبخش یوسف پور

افکتور: حسین شاه میرزایی