سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

نمایش رادیویی « دانشمند و راهزن » - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایش رادیویی « دانشمند و راهزن »

نمایش رادیویی « دانشمند و راهزن » 

 

نمایش رادیویی « دانشمند و راهزن »

« دانشمند و راهزن » عنوان برنامه ای است که در قالب نمایش رادیویی با موضوع اخلاقی و تربیتی در واحد نمایش صدای شبکه آفتاب تولید و پخش شده است.

این نمایش داستان یکی از دانشمندان ایرانی را روایت می کند که همه عمر خود را در راه کسب علم و دانش صرف کرده و پس از سالها از محضر اساتید و فضلا با حرض و ولع کسب فیض نمود و برای آنکه معلوماتش فراموش نشود آنها را مرتب می نوشت و کتیبه می کرد و همواره کتابهایش که عزیزترین دارائی بود در توبره ای با خود از این شهر به آن شهر حمل می کرد. این دانشمند در یکی از سفرهای خود که با راهزنان برخورد می کند، در برابر دزدها بسیار مقاومت می کند، دزدها با توهم وجود سکه و اشیاء گرانقیمت در داخل توبره دانشمند، کیسه او را بزور از وی می گیرند و با مشتی کاغد و نوشته مواجه می شوند. دزدها می گویند اینها به چه درد تو می خورد. دانشمند می گوید اينها ثمره چند سال تحصيل من است. اگر اينها را از من بگيريد، معلوماتم تباه مى شود و سالها زحمتم در راه تحصيل علم به هدر مى رود. دزد غافله با گفتن جمله ای درسی عمیق و سرنوشت ساز به او می دهد و ... .

نمایش رادیویی « دانشمند و راهزن » به تهیه کنندگی احمد طاهری، نویسندگی حمید یوسفی و نقش آفرینی هنرمندان گروه نمایش رادیویی شبکه آفتاب از جمله حمید یوسفی، حسین شاه میرزایی و مرتضی اسماعیلی به مدت هشت دقیقه تولید و پخش شد