جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

نمایشگاه مدیرکاتور در استان مرکزی افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه مدیرکاتور در استان مرکزی افتتاح شد

نمایشگاه مدیرکاتور در استان مرکزی افتتاح شد

نمایشگاه مدیرکاتور در استان مرکزی افتتاح شد

نمایشگاه مدیرکاتور برای اولین بار در استان مرکزی در فرهنگسرای آینه اراک برپا شد.

در این نمایشگاه کاریکاتورهایی از چهره مدیران استان مرکزی در معرض نمایش قرار گرفته است.

مدیرکل ارشاد استان مرکزی، در حاشیه مراسم افتتاح این نمایشگاه، گفت: تصویر زبان گویا و مشترک بین‌المللی است و در حقیقت می‌توان گفت این هنر یک هنر فرامرزی است.

مهدی حقیقی بیان کرد: بواسطه هنر کاریکاتور بسیاری از مشکلات جامعه بیان شده و بسیاری از تعاملات شکل می‌گیرد و به این واسطه گفت‌وگویی صریح و صمیمی بین اقشار مختلف جامعه اتفاق می‌افتد و از این طریق می‌توان آلام و نیازهای مردم را بی‌واسطه با زبان طنزآمیز خاص این هنر به مسئولین منتقل کرد.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه بستری برای تعامل و نزدیکی بیشتر مدیران استانی با هنرمندان و اصحاب رسانه است، افزود: از این طریق گفت‌وگویی صمیمی‌تر و مردمی‌تر بین اصحاب رسانه و مدیران شکل می‌گیرد.

مدیر کل ارشاد استان مرکزی از برگزاری نمایشگاه مدیرکاتور در دیگر شهرستان‌های استان خبر داد و عنوان کرد: بستر برگزاری این نمایشگاه در تمامی شهرستان‌ها فراهم خواهد شد.

رماندار شهرستان اراک نیز، با تاکید بر این نکته که بسیاری از مشکلات و مسائل جامعه را می‌توان با زبان گویای تصویر و کاریکاتور مطرح کرد، گفت: در بسیاری از موارد یک تصویر اثرگذاری بیشتری از ساعت‌ها سخنرانی دارد و از این ظرفیت برای بیان مشکلات جامعه و حرکت در راستای حل این مشکلات باید بهره گرفت.

حسین بختیاری بیان کرد: کاریکاتور پیام خاص خود را دارد، باید این پیام را پذیرا باشیم و از یک تغییر چهره جزئی نباید ایراد گرفته شود. در خصوص برگزاری این نمایشگاه تنها موضوع عدم تطابق چهره افراد با تصویر کاریکاتور و رنجش مدیران از این بابت مطرح بود.

وی در بخشی از سخنان خود به سفر هیات دولت به استان مرکزی نیز اشاره کرد و افزود: در شهرستان اراک 97 پروزه به ارزش مالی 151 میلیارد تومان در سفر هیات دولت به استان مرکزی افتتاح می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمود شکرایی هنرمند کاریکاتوریستی که آثارش در این نمایشگاه به نمایش درآمده نیز گفت: تهیه این آثار حدود سه ماه به طول انجامید و ایده این طرح نیز سال گذشته شکل گرفت.

شکرایی بیان کرد: در استان مرکزی معمولا مسئولین نسبت به کاریکاتورهایی که موردی از آنها کار می‌شد حساسیت نشان می‌دادند، همین موضوع موجب شد که ایده این نمایشگاه شکل بگیرد و در حقیقت هدف از برگزاری نمایشگاه مدیرکاتور تلطیف کردن نگاه مسئولین استان نسبت به هنر کاریکاتور و آشنایی بیشتر آنها با این هنر بود.

این هنرمند در خصوص تعداد آثار عنوان کرد: حدود 50 اثر در این نمایشگاه در معرض نمایش قرار داده شده است.

این نمایشگاه از امروز تا تاریخ 11 شهریورماه سال جاری در محل فرهنگسرای آینه اراک جهت بازدید عموم برپاست.