سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

نماز عید سعید فطر در سراسر سرزمین آفتاب اقامه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز عید سعید فطر در سراسر سرزمین آفتاب اقامه شد

نماز عید سعید فطر در سراسر سرزمین آفتاب اقامه شد

نماز عید سعید فطر در سراسر سرزمین آفتاب اقامه شد

 

نماز عید سعید فطر در سراسر استان مرکزی، سرزمین آفتاب به امامت ائمه جمعه و دیگر روحانیون محلات و با حضور گسترده و چشمگیر مردم استان اقامه شد.

صبح روز عید فطر مردم خداجوی استان مرکزی، سرزمین آفتاب و بهشت مفاخر نماز باشکوه عید سعید فطر را در سراسر استان اقامه کردند و این درحالی بود که مردم استان مرکزی امروز با حضور در نماز با شکوه عید سعید فطر جشن یک ماه بندگی خود را در میهمانی خدا و دور کردن شیطان رجیم بر پا کردند.

در استان مرکزی همچون مردم دیگر استانهای کشور با حضور پرشور خود در صف‌های به‌ هم‌پیوسته نماز عید فطر سر بندگی بر آستان الهی سائیدند و هم‌زمان با سراسر کشور عید بندگی را جشن گرفتند.

این نماز در سراسر استان مرکزی و با حضور پرشور و چشمگیر مردم در نقاط مختلف استان، مصلاها، مساجد و بقاع متبرکه برگزار شد و در مرکز استان مرکزی هم امسال نماز عید فطر در مصلی بیت المقدس اراک به امامت نماینده ولی فقیه در استان برپا شد.

به گفته مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، از صبح عید فطر، پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره در مراکز نیکوکاری، محل برگزاری نماز عید و مساجد شاخص استان برپا شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه های نماز عید فطر در اراک بااشاره به پیشرفتهای ایران اسلامی تحت منویات و تدابیرمقام معظم رهبری اظهار داشت: همانطورکه بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی فرمودند پشتیبانی از ولایت فقیه عامل مهم و اساسی در حفظ نظام اسلامی به شمار می‌رود که در طول تاریخ انقلاب اسلامی ملت ولایتمدار ایران اسلامی گامی در دفاع از ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عقب ننشسته اند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود:  آمریکای جنایت پیشه و همدستانش در منطقه یعنی رژیم صهیونیستی و آل سعود خبیث با حمایت و پشتیبانی از گروهک‌های تکفیری و ضد اسلامی از جمله داعش، امنیت و آرامش منطقه به ویژه خاورمیانه را از بین برده است و بعنوان یک معضل وغده چرکین است.

وی تصریح کرد: این درحالیست که در چنین شرایطی، ایران اسلامی از ثبات امنیتی بالایی برخوردار است و این مهم در سایه منویات، هدایت و رهنمودهای داهیانه و حکیمانه مقام معظم رهبری تحقق یافته است.

به گزارش تسنیم نماز باشکوه عید سعید فطر در سایر نقاط اعم از مناطق شهری و روستایی استان مرکزی، از "خمین" زادگاه امام روح الله(ره) تا "محلات" سرزمین قطب گل، از "دلیجان" دیار تولید تا "زرندیه" دیار کشاورزی، از  "ساوه" سرزمین یاقوت های سرخ تا "تفرش" سرزمین مشاهیر و نام آوران، از "فراهان" دیار علم وادب تا "آشتیان" مهد تاریخ وفرهنگ، از "کمیجان" سرزمین سرسبز طبیعت تا "شازند" دیار چشمه های پر آب و جوشان، از "خنداب" سرزمین بکر طبیعت تا "اراک" قطب صنعت کشور برگزار شد.