جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

نماز جمعه اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه اراک

نماز جمعه اراک

نماز جمعه اراک

آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه های نماز جمعه شهر اراک گفت: ملت بزرگ ایران با اتحاد و انسجام و درک بالا از ولایت پذیری در موقعیت های حساس همواره حامی نظام و انقلاب اسلامی بوده اند و و با بصیرت از تنگناها و مشکلات عبور کرده اند .

امام جمعه اراک به اشاره به حوادث و وقایع سال 88 گفت: دشمنان نظام همواره علیه ارزش های دینی و انقلابی فتنه می کنند و نمونه بارز آن در سال 88 بود که با وجود آسیب زیاد، تجارب ارزشمندی همراه داشت و لزوم هوشمندی و دشمن شناسی را بیش از پیش روشن کرد.

وی همچنین با اشاره به محکومیت رژیم اشغالگر قدس در شهرک سازی در سرزمین اشغالی افزود : امروز آزادی خواهان دنیا به این باور رسیده اند که در حق مردم مظلوم فلسطین ظلم شده و باید بساط رژیم صهیونیستی از منطقه برچیده شود.

خطیب جمعه اراک در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت اجرایی شدن اقتصاد مقاوتی تاکید کرد و گفت: لازم است با برنامه های مشخص و نظارت های جدی هزینه های غیرضروری در کشور کاهش پیدا کند و منابع مالی به درستی در بخش های تولید و زیرساخت ها هدایتگری شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد : یکی از موضوعات حیاتی در رونق بخشی به اقتصاد ، توجه به ظرفیت های داخلی است و در این راستا مسئولیت مدیران در زمینه پیشگیری از ورود کالاهای لوکس و غیرضروری و سفرهای پرهزینه به خارج کشور که چیزی جز هدررفت منابع پایه را در پی ندارد، سنگین است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: تجمل گرایی و ریخت و پاش های مالی با مقوله اقتصاد مقاومتی و توصیه های دین مبین اسلام در سبک زندگی سالم منافات دارد و باید فرهنگ ساده زیستی و پرهیز از تجمل گرایی در کشور بیش از پیش تقویت شود.