جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

نماز جمعه اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه اراک

نماز جمعه اراک

نماز جمعه اراک

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه های نماز جمعه اراک ، بسیج را دانشگاهی فراگیر و سرمایه شکست ناپذیری جمهوری اسلامی دانست.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: بسیج مکتب، دانشگاه بزرگ و آرمان ارزشمند امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی افزود : همه باید تفکر بسیجی داشته باشند و در برابر توطئه های مختلف دشمنان در زمینه های اعتقادی، فرهنگی، اخلاقی، تربیتی، اقتصادی، سیاسی،وغیره آماده باشند.

امام جمعه اراک از حضور میلیونی ارادتمندان به مکتب اهل بیت (ع) در پیاده روی اربعین قدردانی کرد و گفت: این آیین امسال نیز با عظمت خاصی برگزار شد.

آیت الله دری نجف آّبادی از مسئولان اجرایی این گردهمایی بزرگ خواست نقاط قوت و ضعف راهپیمایی اربعین حسینی را برای سال های بعد با دقت بررسی کنند .

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی همچنین به بحث مهم ازدواج و زاد و ولد از دید اسلام اشاره کرد و گفت: باید تلاش شود تا زمینه ازدواج آسان جوانان در جامعه فراهم شود.

آیت الله دری افزود: پایین بودن نرخ زاد و ولد در جامعه یک خطر جدی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) ،هفتم آذرماه روز نیروی دریایی،رحلت آیت الله موسوی اردبیلی از شخصیت های بزرگ انقلاب اسلامی و شهادت جمعی از عزاداران اربعین حسینی در مسجد امام باقر (ع) کابل، شهدای ایرانی در نینوا وگرامیداشت هفته وقف و یاد و خاطره مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی از دیگر محورهای خطبه های نماز جمعه اراک بود.