جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

نقش موثر دانشگاه در تحقق اهداف صنعتی - نمایش محتوای خبر

 

 

نقش موثر دانشگاه در تحقق اهداف صنعتی

نقش موثر دانشگاه در تحقق اهداف صنعتی

نقش موثر دانشگاه در تحقق اهداف صنعتی

استاندار مرکزی با اشاره به فعالیت واحد های متعدد صنعتی در استان مرکزی بر همکاری و تعامل بیشتر دانشگاهیان با بخش صنعت تاکید کرد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از اراک ؛ محمود زمانی قمی استاندار مرکزی در سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی که به صورت همزمان در اراک ، اصفهان و تبریز برگزار شد خواستار نقش آفرینی دانشگاهیان در تحقق تغییرات صنعتی یا همان انقلاب صنعتی در استان مرکزی شد.
زمانی‌ قمی با تاکید بر نقش دانشگاهیان در ایجاد تغییرات صنعتی افزود: دانشگاهیان بویژه دانشگاه صنعتی اراک، مدیران دولتی در بخش صنعت و کارآفرینان باید به سرعت کمیته‌ای تشکیل دهند و اقتضائات را برای استقبال از تغییرات در این بخش ایجاد کنند.
مقدسی  نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز، با تاکید بر لزوم پرداختن به بخش تحقیق و توسعه در بخش صنعت برای دست‌یابی به تغییرات به روز، عنوان کرد: اگر ماندگاری در بازار کنونی به عنوان هدف در نظر گرفته شده است باید بخش تحقیق و توسعه و پرداختن به این بخش در حوزه صنعت بیش از قبل مورد توجه قرار بگیرد .
اخوان مدیرعامل شرکت آلومینیوم اراک نیز گفت: برای پرداختن به انقلاب چهارم صنعتی باید از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده شود و راهکارها و نقشه راه مشخصی برای پرداختن به این موضوع در کشور در سریع‌ترین زمان ممکن فراهم شود .
سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی در استان مرکزی با حضور نمایندگانی از کشورهای سوئیس، آلمان، ایتالیا با حمایت شرکت آلومرول نوین و آلومینیوم اراک برگزار شد