جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

نشست طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر زرندیه - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر زرندیه

نشست طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر زرندیه

نشست طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر زرندیه

سرگرد محمد مهجوری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان زرندیه در این نشست گفت: یکی از مهمترین بحث ها در نهضت امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: شاید برخی تصور کنند نهضت امام حسین(ع) در برابر کسانی بود که مقابل پیامبر(ص) ایستادند و مقابله کردند و خواستند سدی در برابر اسلام باشند. با دقت و موشکافی متوجه می شویم که حرکت امام حسین(ع) برای حفظ انقلاب پیامبر(ص) است. دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: مسئولیت همگانی و توجه به محیط و فرهنگ که هرکدام وظیفه ای دارند، اهمیت دارد. غفلت اجتماعی در یک نظام و جامعه به دلیل ترک امر به معروف و نهی از منکر، سرنوشت یک جامعه و حرکت آن را تحت تأثیر قرار می دهد.

مهجوری خاطرنشان کرد: این هشدار بزرگی برای ماست که اگر جامعه دینی دچار غفلت، فراموشی هدف و فاصله گرفتن از رهبری شود، چنین سرنوشت هایی همیشه در انتظارش است. در مکانیزم حراست و مراقبت از ارزش های دینی پیش بینی شده که یک وظیفه همگانی و نظارت اجتماعی وجود داشته باشد. اگر این احساس و درک وجود داشته باشد، جامعه ای شاد و پر تحرک خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: حواسمان به فضای مجازی باشد و بسیاری از اتفاقات در این فضاها اتفاقات در این فضا می‌افتد. باید اطلاعات داشته باشیم در غیر اینصورت دیگران برای ما و فرزندانمان تصمیم می‌گیرند.

وی در ادامه گفت: در کنار خانم‌ها باید آقایان هم به حجاب و نگاه و پوشش خود دقت کنند، اما باید به این سمت برویم که امر به معروف و نهی از منکر تنها حجاب نیست، خط قرمز نکشیم و در همه موضوعات دقت کنیم.