سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

نشست شهردار با اصحاب رسانه - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست شهردار با اصحاب رسانه

نشست شهردار با اصحاب رسانه

نشست شهردار با اصحاب رسانه

 

در دومین سال انتخاب عباسی به عنوان شهردار کلان شهر اراک عملکرد 22 ماهه شهرداری بیان و مورد سوال و ارزیابی خبرنگاران قرار گرفت.

عباسی در نشست با اصحاب رسانه ابتدا از افتتاح نمایشگاه کتاب در فرهنگسرای شهر صنعتی خبر داد و گفت: قریب به 200 هزار جلد کتاب با 2500 عنوان از 100 ناشر و با تخفیف 20 تا 40 درصدی در معرض دید و خرید علاقه مندان قرار گرفته است که مردم و به خصوص دانش آموزان می توانند تا 29 آبان ماه از ساعت 9 صبح تا 13 و 16 تا 21 بعدازظهر به فرهنگسرا مراجعه کنند.

شهردار کلان شهر اراک همچنین از راه اندازی کارت شهروندی و یا همان فرا کارت در اتوبوسرانی خبر داد و افزود: از 3 شنبه 19 آبان ماه در 80 نقطه شهر اراک 40 هزار قطعه کارت در مرحله اول توزیع خواهد شد.

عباسی شهردار پس از طرح سوالات از طرف خبرنگاران به برخی پروژه های عمرانی هم اشاره کرد و گفت: در حوزه عمرانی و شهرسازی اعتباری بالغ بر 192 میلیارد تومان جهت احداث 8 تقاطع و بلوار غدیر تخصیص داده شده که به مروز تا پایان سال انجام خواهد گرفت.

اعتباری هم بالغ بر 1350 میلیارد تومان جهت احداث 6 مجتمع و شهرک خودرو در نظر گرفته شده است که تاکنون پیشرفت فیزیکی قابل قبولی هم داشته اند.

شهردار اراک به انتقال مشاغل مزاحم هم اشاره کرد و گفت: 46 هکتار زمین تخصیص داده شده بعد از تره بار جدید و از همین امسال آماده سازی زیر ساختها شروع خواهد شد.

عباسی در پایان از احداث و بهسازی 16 بوستان در سطح شهر اراک گفت و افزود: 300 هکتار فضای سبز در 3 سال اخیر آماده و 6 هزار اصله درخت هم پلاک کوبی و شناسنامه دار شده است.

شهردار همچنین در خصوص پروژه های نیمه تمام هم گفت: اگر منتظر اتمام یک پروژه باشیم و بعد پروژه دیگری را شروع کنیم تولید متوقف خواهد شد بنابراین کمر همت را برای اتمام پروژه های نیمه تمام تا پایان سال خواهیم بست.