جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی ساوه - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی ساوه

نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی ساوه

نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی ساوه

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه گفت: پلیس اسلامی احیاکننده هدف قیام امام حسین(ع) در بعد قانونی است.

سرهنگ اسدی در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی با اشاره به تقارن محرم حسینی با هفته نیروی انتظامی افزود: احیای امر به معروف و نهی از منکر مهمترین هدف قیام امام حسین (ع) در واقعه کربلا بود و برای تحقق این هدف عالی به همراه یاران باوفایش شهادت رسیدند.

وی احیای این فریضه را وظیفه شرعی و دینی آحاد مختلف جامعه دانست و بیان کرد: احیای امر به معروف و نهی از منکر در بعد قانونی بر عهده نیروی انتظامی است و در این راه جمع کثیری از کارکنان ناجا به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی با اشاره به تماس 19 هزار و 700 نفر از شهروندان با سامانه 110 انتظامی ساوه گفت: از این تعداد بیش از 85 درصد تماس ها عملیاتی شده که 30 درصد آن فوریت های خاص پلیسی را در بر داشته است.

این مقام انتظامی در ادامه به عملکرد 6 ماه نیروی انتظامی در شهرستان ساوه اشاره کرد و گفت: کاهش 11 درصدی سرقت، افزایش 19 درصدی کشفیات مواد مخدر ، رشد دو درصدی کشفیات اقلام ضد فرهنگی، کاهش 19 درصدی تصادفات منجر به فوت و عدم وقوع سرقت مسلحانه و جرایم خشن از جمله اقدامات بوده است.

وی با اشاره به تشکیل 14 هزار پرونده قضائی در این مدت گفت: گستره خدمات انتظامی گستره وسیعی است که باید با همراهی مردم و مسئولان بتوانیم به اهداف خود دست یابیم.

سرهنگ اسدی اجرای طرح تعادل اخلاقی وطرح حقوق شهروندی را از جمله طرح های در دست اقدام پلیس دانست و افزود: مقابله با سوداگران مرگ و توزیع کنندگان مواد مخدر، مقابله با سرقت ها، جمع آوری معتادین و تلاش برای کاهش آمار تصادفات و نیز مقابله با برهم زنندگان نظم عمومی از جمله اولویت های پلیس در این شهرستان است.

به گفته وی در سال جاری چهار مورد قتل در شهرستان بوقوع پیوسته است که اختلافات خانوادگی، مالی که متاثر از پائین بودن سطح سلامت روانی مردم دلیل بروز این چند فقره قتل در شهرستان است.

وی در ادامه به برنامه های هفته نیروی انتظامی در شهرستان ساوه اشاره کرد و گفت: گلباران گلزار شهدا، دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، دیدار با امام جمعه، برگزاری صبحگاه مشترک انتظامی، اهدای خون کارکنان انتظامی، عیادت از کارکنان بیمار انتظامی، ویزیت رایگان بیماران بی بضاعت، ارائه خدمات عمومی در ساعت غیر اداری تا هنگام اذان مغرب، پخش بروشور و تیزر آموزشی و تجلیل از کارکنان خدوم ناجا از جمله برنامه های این هفته است.