رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

نشست تشکل های کشاورزی با مدیر تعاون روستایی استان و نماینده مردم - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست تشکل های کشاورزی با مدیر تعاون روستایی استان و نماینده مردم

نشست تشکل های کشاورزی با مدیر تعاون روستایی استان و نماینده مردم

نشست تشکل های کشاورزی با مدیر تعاون روستایی استان و نماینده مردم

نشست مشترک تشکل های کشاورزی ساوه و زرندیه با مدیر تعاون روستایی استان و نماینده مردم این دو شهرستان برگزار شد.

در این نشست، تشکل های کشاورزی مهمترین مشکل را نبود نقدینگی برای ایجاد صنایع تبدیلی عنوان کردند و خواستار حمایت دولت برای ارائه تسهیلات کم بهره شدند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در این نشست با تاکید بر بالابردن توانمندی کشاورزان گفت: تولیدات باید ارزان انجام شود تا محصولات نیز ارازان به دست مردم برسد.

منصوری خواستار اصلاح الگوی کشت با رویکرد مدیریت آب و نیاز سنجی استان شد و افزود : رویکرد مجلس حمایت از کشا.رزی در راستای تولید ملی است.

مدیر تعاون روستایی استان هم یکی از پنج رویکرد اصلی اقتصاد مقاومتی را حضور مردم در تولید ملی عنوان کرد و گفت : سازمان تعاون روستایی 23 هزار تن جو ،34 هزار تن گندم و 900 تن کلزا خریداری کرده است.

همتی افزود : در مجموع استان 32 هزار تن جو ، 140 هزار تن گندم و 940 تن کلزا خریداری شده است.

وی بیشترین خرید گندم سال گذشته را از شهرستان شازند با 65 هزار تن عنوان کرد و افزود : بعد از شازند خمین بیشترین تولید گندم را داراست.

وی با بیان اینکه استان مرکزی نسبت به جمعیت دو برابر تولید دارد ، اضافه کرد: استان مرکزی یک و هشت دهم جمعیت کشور را داراست که سه درصد تولید کشور در بخش کشاورزی ، دامداری و طیور داراست.

مدیر تعاون روستایی استان مرکزی تولید را مرحله ی اول و مهمتر از آن فرآوری ، بسته بندی و صادرات عنوان کرد و افزود : این زنجیره در استان مرکزی پیوسته نیست.

همتی گفت: علی رغم اینکه استان صنعتی هستیم اما کشاورزی آن با صنعت پیوند ندارد و باید صنعت در جهت کشاورزی فعالیت کند.

وی هدف تعاون روستایی را تکمیل زنجریه های از مزرعه تا سفره عنوان کرد و گفت : اگر ظرفیتی برای صنایع تبدیلی وجود داشته باشد باید تعاون روستایی به دلیل اینکه مردم و کشاورزان مالک اصلی آن هستند اولیت داشته باشند.

وی تعداد تشکل های کشاورزی را دویست عدد عنوان کرد گفت : همه ی کشاورزان در یک تشکل عضو هستند.