جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

نشست بسیج حقوقدانان استان مرکزی برگزار شد. - نمایش محتوای خبر

 

 

نشست بسیج حقوقدانان استان مرکزی برگزار شد.

نشست بسیج حقوقدانان استان مرکزی برگزار شد.

نشست بسیج حقوقدانان استان مرکزی برگزار شد.

 

نشست بسیج حقوقدانان استان مرکزی با حضور رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور در دادگستری این استان برگزار شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دادگستری استان مرکزی، علی بهادری در این نشست گفت: هدف از ایجاد بسیج با دستور امام راحل، نهادینه کردن ظرفیت های مردمی در ساختار تمامی بخش های جامعه از جمله سازمان ها و دستگاه های اجرایی بود زیرا کاشت این نهال انقلاب، گامی مهم برای حضور تمامی اقشار در عرصه محرومیت زدایی و رفع مشکلات است.

وی، در خصوص جدی بودن فعالیت و پشتیبانی بسیج در حوزه جنگ نرم، افزود: دشمنان اسلام از همه لحاظ اعتقادات مذهبی خانواده‌ها، فرهنگ غنی ایرانی، اسلامی را نشانه گرفته اند و گام گذاشتن در این حوزه امری ضروری است و از بسیجیان حوزه حقوق انتظار می رود با فعالیت های خود مردم را نسبت به حقوقشان آگاه ‌کنند.

رئیس سازمان بسیج حقوق دانان کشور بیان کرد: اعضای بسیج حقوقدانان همواره در راستای خط‌ مشی شورای عالی حرکت کرده و همین امر محرک اصلی برای حرکت هماهنگ است، زیرا تمامی افراد بر این موضوع آگاه هستند که خدمت رسانی در فضای مشارکتی با کیفیت بیشتری انجام می شود.

بهادری اظهار کرد: این شورا در دو سطح ملی و استانی فعالیت های خود را تدوین و اجرایی می‌کند که با برگزاری نشست هایی در این خصوص تمامی مباحث بررسی شده و برای اطلاع‌رسانی مردم، به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی عنوان کرد: اهمیت واکاوی جرایم و آسیب‌های موجود در جامعه در نشست های بسیج حقوقدانان استان‌ امری ضروری است که شناسایی این عوامل و تشکیل کلاس‌های مشاوره در مساجد گامی مهم در راستای افزایش آگاهی افراد در خصوص مباحث حقوقی است.

دبیر شورای عالی بسیج حقوقدانان کشور، بر حضور مشاوره‌های حقوقی رایگان در مساجد تاکید کرد و افزود: وکلا و قضات باید با ارزیابی های خود در بحث پیشگیری وارد عمل شده و مسائل موجود را ارزیابی کنند.

بهادری گفت: تعهد در بسیج حقوقدانان امری اختیاری است و هم اکنون حدود 800 حقوقدان در بسیج ثبت نام کردند که می طلبد با استفاده از این فرصت و همچنین آموزش در مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد در راستای آگاهی افراد جامعه و حل کردن مشکلات گام برداریم.