جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

نشت گیری مخازن واگن های باری برای نخستین بار درراه آهن اراک انجام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نشت گیری مخازن واگن های باری برای نخستین بار درراه آهن اراک انجام شد

نشت گیری مخازن واگن های باری برای نخستین بار درراه آهن اراک انجام شد

نشت گیری مخازن واگن های باری برای نخستین بار درراه آهن اراک انجام شد

مدیرکل راه آهن اراک گفت: خدمات شست و شو، نشت گیری و تست لوله بخار مخازن واگن های باری برای نخستین بار در راه آهن این شهرستان انجام شد.

جلال الدین کوکنار افزود: ارائه خدمات به عنوان دومین استان از آبان ماه امسال در ایستگاه سمنگان راه آهن اراک آغاز شده است.
وی ادامه داد: 93 مخزن از آغاز ارائه این خدمت تا کنون توسط یکی از شرکت های این راه آهن برای حمل مواد نفتی مورد شست و شو، نشت گیری و تست لوله بخار قرار گرفته و به شرکت پالایشگاه شازند اعزام شده اند.
مدیرکل راه آهن اراک خاطر نشان کرد: ارتقاء ضریب ایمنی حمل بار توسط مخازن، افزایش سرعت بارگیری، اشتغالزایی، افزایش درآمدهای اقتصادی برای استان و جلوگیری از اعزام واگن های معیوب به استان های دیگر برای رفع نواقص را از مهمترین مزایای ارایه این خدمت در این استان است.
کوکنار با یادآوری بازسازی 132 دستگاه واگن باری توسط چهار شرکت راه‌آهن ‌اراک در 9 ماه امسال افزود: 72 درصد از کل یازسازی واگن های باری کشور در این مدت در راه آهن این شهرستان انجام شده است.
وی ادامه داد: راه آهن اراک با انجام این میزان بازسازی واگن های باری امسال رتبه نخست کشور را در این حوزه به خود اختصاص داده است.
مدیرکل راه آهن اراک از کسب رتبه دومی راه آهن این شهرستان در تعمیرات اساسی واگن های باری در سال جاری خبرداد گفت: تعمیرات اساسی 915 دستگاه واگن باری از ابتدای امسال تا کنون در راه آهن این شهرستان انجام شده است.
وی افزود: 2 شرکت برفره و احیاء صنعت اراک در سطح کشور رتبه اول را در حوزه تعمیرات اساسی و بازسازی واگن های باری را دارا هستند.
حوزه راه آهن اراک شامل خطوط ریلی به طول 426 کیلومتر در استان های قم، مرکزی و لرستان است که 20 ایستگاه را تحت پوشش دارد.