جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

ندای آدینه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ندای آدینه

تهیه کننده: محمد فراهانی

تصویربردار: مهدی مرجانی

تدوینگر: فاطمه نوروزی

«ندای آدینه» عنوان برنامه ای معارفی است که با محوریت پخش سخنرانی های خطبب نماز جمعه شهرستانهای استان مرکزی هر هفته روزهای یکشنبه با مدت زمان 30 دقیقه ساعت 17:30 از آنتن سیمای شبکه آفتاب تهیه و پخش می شود.

نماز جمعه از مصاديق بارز پيوند ميان دين و سياست در دين مبين اسلام به شمار می رود که هر هفته مسلمانان مناطق گوناگون در کشورهاي اسلامي، در يک زمان و مکان مشخص گرد هم مي آيند و اين فريضه عبادي سياسي را با اقتدا به انساني، عادل، فهيم و فاضل در قالب جماعت برگزار مي کنند.

این برنامه با موضوعات اجتماعی و معارفی در جهت گسترش باورهای دینی و ترویج فرهنگ و ارزش های والای اسلامی در فضای جامعه و خانواده، سعی دارد تا با تهیه و پخش بخش های مهم و موثر سخنان خطیبان جمعه شهرستان های استان مرکزی آثار سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آنرا همراه با وحدت و همدلی مسلمانان نشان دهد. این برنامه شامل دو خطبه می باشد که در خطبه اول خطیب نماز جمعه مردم را به تقوای الهی دعوت می کند و در خطبه دوم علاوه بر توصیه به تقوای الهی، مسائل روز جامعه هم تبیین و تشریح می شود.

«ندای آدینه» در ساختار ترکیبی ساده با محورهای موضوعی تعمیق ایمان مردم به امور معنوی هر هفته خطبه های نماز جمعه یکی از شهرهای استان را تهیه و پخش می کند و می کوشد علاوه بر پخش گزارش های از نمازگزاران در رابطه با اهمیت شرکت در نمازجمعه، حضور باشکوه مردم هر شهر در نماز دشمن شکن و عبادی سیاسی جمعه در میعادگاه عاشقان الله مساجد و مصلی های استان مرکزی را به تصویر بکشد.

این برنامه با محوریت نماز جمعه شهرستانها هر هفته روزهای یکشنبه ساعت 17:30 به مدت 30 دقیقه از آنتن شبکه آفتاب تقدیم مخاطبان این شبکه می شود.

ع

سال تولید: 1396


اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __