جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی سردیس شهدا و مفاخر شهر اراک برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی سردیس شهدا و مفاخر شهر اراک برگزار می‌شود

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی سردیس شهدا و مفاخر شهر اراک برگزار می‌شود

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی سردیس شهدا و مفاخر شهر اراک برگزار می‌شود

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اراک از برگزاری نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی سردیس شهدا و مفاخر شهر اراک در این شهر خبر داد.

 فاطمه عسگری  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین سمپوزیوم مجسمه‌‌سازی سردیس شهدا و مفاخر شهر اراک از دهم آبان ماه به مدت 10 روز برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این سمپوزیوم با هدف ایجاد زمینه مشارکت فعال هنرمندان مجسمه‌ساز به منظور تجلیل از مقام والای شهدا، عالمان، مفاخر فرهنگی و علمی شهر اراک برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اراک استفاده از ظرفیت موجود مجسمه‌سازی کشور در خلق آثار هنری و توسعه آن در محیط شهری را از دیگر اهداف برگزاری این سمپوزیوم اعلام کرد و گفت: پس از فراخوان این سمپوزیوم در مرداد ماه ارسال آثار به دبیرخانه صورت گرفت که بعد از بررسی‌های انجام شده 10 نفر هنرمند انتخاب شدند.

عسگری خاطر نشان کرد: در این سمپوزیوم سردیس شهدا و مفاخر شهر اراک که شامل یوسف خان گرجی حاکم و بنیانگذار شهر اراک، استاد عباس سحاب پدر علم جغرافیا و کارتوگرافی ایران، دکتر عبدالکریم قریب پدر علم زمین شناسی ایران و مؤسس دانشگاه اراک، شهید رحیم آنجفی سردار و شهید شاخص سپاه، کربلایی کاظم ساروقی حافظ قرآن، آقا ضیاءالدین عراقی مجتهد و عالم شیعی، شهید عزیزالله کاظمی کرهرودی سردار و شهید شاخص ارتش، شهید کاوه نبیری سردار و شهید شاخص سپاه، شهید سید احمد حسینی سردار و شهید شاخص سپاه و شهید محمد صادق بابایی سردار و شهید شاخص جهاد کشاورزی ساخته می‌شود.