جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

نخستین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی‌ برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی‌ برگزار می‌شود

نخستین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی‌ برگزار می‌شود

نخستین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی‌ برگزار می‌شود

 مسئول سازمان بسیج رسانه استان مرکزی گفت: استان مرکزی برای نخستین بار جشنواره ابوذر را با چهار موضوع ویژه استانی برگزار می‌کند.

با اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر در استان مرکزی اظهار داشت: این جشنواره امسال برای نخستین‌بار در استان مرکزی و با  چهار موضوع ویژه استان  شامل "سالروز سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان مرکزی"، "تاریخ نگاری در استان مرکزی"، "آسیب‌های اجتماعی استان مرکزی" و "آلودگی هوا" برگزار می‌شود.

وی افزود: رسانه‌ها به‌عنوان مهم‌‌ترین ابزار آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی در عصر حاضر، نقشی بی‌بدیل در رقم زدن تحولات و تعیین سرنوشت ملت‌ها دارند، امروز بدون تعارف یک جبهه عظیم رسانه‌ای علیه انقلاب اسلامی و ضد مردم ایران مشغول فعالیت است تا با سست کردن ایمان و اراده مردم و گرفتن امید، فرهنگ ما را به ورطه نابودی کشانده و در هاضمه سیری‌ناپذیر استکبار هضم کند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان مرکزی تصریح کرد: در سوی دیگر نیز رسانه‌های خودی قرار دارند که باید با وحدت و همدلی در برابر رسانه‌های جبهه استکبار ایستاده و روشنگری کنند، برمبنای تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی، سازمان بسیج رسانه استان مرکزی در راستای تولید محتوای فاخر و رشد‌ دهنده برای نخستین سال اقدام به برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر کرده است.

قربانی بیان کرد: جشنواره رسانه‌ای ابوذر به همت سازمان بسیج رسانه کشور از سال 94 ویژه تولیدات رسانه‌های مکتوب و مجازی دارای مجوز از وزارت ارشاد در زمینه‌‌های خبر، گزارش، عکس، یادداشت و تیتر صفحه اول شکل گرفت که موضوعات جشنواره امسال شامل امر به‌معروف و نهی‌ازمنکر، اقتصاد مقاومتی، رسانه و حقوق بشر، دشمن‌شناسی،  تقویت روحیه خودباوری و  معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: ضمن اینکه چهار موضوع ویژه استان مرکزی نیز در دستور کار جشنواره قرار می‌گیرد و این موضوعات به‌ترتیب شامل سالروز سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان مرکزی (از 24 تا 28 آبان 1379)، تاریخ نگاری در استان مرکزی، آسیب‌های اجتماعی استان مرکزی و آلودگی هوا می‌شود.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان مرکزی عنوان کرد: تمام روزنامه‌نگاران فعال در رسانه‌ها، نمایندگی نشریات، خبرگزاری‌های سراسری و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی که دارای یکی از شرایط درنظر گرفته شده  باشند، می‌توانند در جشنواره شرکت کنند، بنابراین فقط آثاری اجازه شرکت در جشنواره را دارند که رسانه منتشرکننده آن دارای مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات باشد.

قربانی افزود: آثار فاقد نام، مورد رسیدگی قرار نمی‌گیرد، مگر آن که اثر ارسالی را مدیر مسئول تأیید کند، همچنین آثاری که دارای نام مستعار هستند، شرکت داده نمی‌شوند، همه آثار باید دارای مشخصات کامل نام رسانه و استان محل نشر باشد، بازه زمانی برای آثار تولیدشده از ابتدای امسال تا پنجم آذرماه 95 و آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه استان مرکزی روز ششم آذرماه امسال است، متقاضیان شرکت در بخش عکس می‌توانند در دو گرایش «خبری» و عکس «غیرخبری» شرکت کنند، آثاری که در ضمایم استانی نشریات سراسری و خبرگزاری‌ها منتشر شده‌اند، مشروط به داشتن پروانه نمایندگی در زمان انتشار اثر، اجازه شرکت در جشنواره را دارند.

وی تصریح کرد: همچنین تنها فعالان عرصه رسانه‌ای در خبرگزاری‌ها و سایت‌های اینترنتی معتبر و دارای مجوز دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، و سایر مؤسسات علمی  می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و مطابق با بازه‌ زمانی و موضوعات ذکر شده، آثار خود را ارسال کنند، به آثاری که پس از انقضای مهلت مقرر، به دبیرخانه جشنواره ارسال شود، ترتیب اثر داده نمی‌شود، شرکت دادن آثاری که قبلا در جشنواره‌های مشابه شرکت داده شده و حائز رتبه شده‌اند، در این جشنواره ممنوع است و به آنها ترتیب اثری داده نمی‌شود.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان مرکزی بیان کرد: آثار برتر استانی پس از تقدیر در استان، در جشنواره کشوری شرکت داده می‌شوند و نفرات برتر آن در همایش سراسری مورد تقدیر قرار می‌گیرند، آثار ارسالی به بخش ویژه استانی، فارغ از قالب مطبوعاتی مورد داوری قرار می‌گیرند و در هر بخش از 3 اثر تقدیر می‌شود، همچنین بخش آزاد جشنواره، شامل موضوع سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان مرکزی در آبان 1379 اصحاب رسانه استان است.

قربانی ادامه داد: به‌ این صورت که هر فردی اعم از اصحاب رسانه و سایر افراد، که از سال 1379 تا امسال با موضوع این سفر اقدام به تولید اثر در هر قالبی اعم از خبر، مصاحبه، عکس، نماهنگ، یادداشت، خاطره و غیره کرده است، می‌تواند در این جشنواره شرکت کند، مشروط بر اینکه آثار خود را تا موعد مقرر جشنواره که 6 آذر امسال است به دبیرخانه ارسال کند، از آثار تولید شده با این موضوع، با نام خود افراد اقدام به تولید کتاب و محصولات رسانه‌ای می‌شود و نمایشگاهی از این آثار برپا می‌شود.

وی عنوان کرد: اصحاب رسانه‌ می‌توانند آثار و تولیدات خود را به‌صورت حضوری یا از طریق رایانامه rasane.markazi@chmail.ir، یا تلفن و نمابر34523849 به دبیرخانه جشنواره واقع در خیابان قائم‌مقام، میدان ساعت، ساختمان شهید چمران، طبقه سوم ارسال کنند.