سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

نخستین تیم تخصصی دانشگاه علوم پزشکی اراک به غرب کشور اعزام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین تیم تخصصی دانشگاه علوم پزشکی اراک به غرب کشور اعزام شد

نخستین تیم تخصصی دانشگاه علوم پزشکی اراک به غرب کشور اعزام شد

نخستین تیم تخصصی دانشگاه علوم پزشکی اراک به غرب کشور اعزام شد

نخستین تیم تخصصی دانشگاه علوم پزشکی اراک در راستای ارائه خدمات لازم به عزاداران حسینی به غرب کشور اعزام شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در حاشیه این آیین گفت: با توجه به نزدیک شدن اربعین حسینی اعزام نیروهای تخصصی دانشگاه علوم پزشکی کشور به مرزهای عرب و جنوب کشور در دستور کار قرار گرفته است.

دکتر حسن طاهراحمدی افزود: مقرر شده دانشگاه علوم پزشکی اراک در غالب یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، تعداد قابل توجهی آمبولانس، اکیپ فوریت های پزشکی، متخصص جراحی عمومی، پزشک عمومی و متخصص مغز و اعصاب به مرزهای غرب و جنوب کشور اعزام کند.
وی بیان کرد: در حال حاضر این تیم شامل
۳ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۰ نیروی فوریت های پزشکی و تکنسین انسانی است که در صورت لزوم پزشک متخصص و متخصصان دیگر نیز به این مناطق اعزام می شوند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی نیز اظهار کرد: مقرر بوده اعزام این تیم امدادی در ۲۴ آبان ماه سال جاری صورت گیرد که با توجه به استقبال پررنگ و پرشور مردم این سفر در ۲۴ آبان ماه انجام شد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اراک گفت: زمان مشخصی در راستای اتمام این ماموریت وجود ندارد.

دکتر فرزین خشنودی اظهار کرد: تمامی نیروها به صورت داواطلبانه به این مناطق اعزام شده اند که بعد استقرار در منطقه تعیین شده خدمات لازم را به زائران ارائه می دهند.

استان مرکزی با یک میلیون و 414 هزار نفر جمعیت با 12 شهرستان دارای 20 بیمارستان فعال با 1945 تخت مصوب و 750 تخت فعال در قالب 85 بخش درمانی است.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی 44 پایگاه امدادی شهری و جاده ای دارد.