جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

نام هاشمی همیشه با نام انقلاب همراه بوده و هست - نمایش محتوای خبر

 

 

نام هاشمی همیشه با نام انقلاب همراه بوده و هست

نام هاشمی همیشه با نام انقلاب همراه بوده و هست

نام هاشمی همیشه با نام انقلاب همراه بوده و هست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نام هاشمی رفسنجانی همیشه با نام انقلاب اسلامی همراه بوده و هست و وی از آغازین روزهای مبارزه جزو پیشروان مجاهدت ملی علیه رژیم ستمشاهی بود.

نوشت: علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (20 دی 95) ضمن تسلیت سالروز رحلت حضرت معصومه (س) و با اشاره به درگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: روز گذشته مردی بزرگ از تبار سابقون انقلاب اسلامی به دیار باقی شتافت. نام هاشمی رفسنجانی همیشه با نام انقلاب اسلامی همراه بوده و هست. 

وی ادامه داد: هاشمی رفسنجانی از آغازین روزهای مبارزه جرو پیشروان مجاهدت ملی علیه رژیم ستمشاهی بود و نهضت امام (قدس‌سره) با همت مردانی چون او فراگیر شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در تمام دوران مبارزه ملت ایران با استواری ستودنی پیگیر آرمان‌های پیشوای بزرگ انقلاب امام خمینی (ره) بود. زندان‌ها و شکنجه‌ها را تحمل کرد تا جریان روحانیت مبارز شاخ و برگ لازم برای راهنمایی توده‌ها را بیابد.

لاریجانی اظهار داشت: در آن دوران سیاه و تلخ او و چند شخصیت روحانی مبارز و ممتاز جلوه‌گاه مبارزه دانشجویان و روشنفکران و سیاسیون مسلمان بودند و در سال‌های 56 -67 به همراه شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید باهنر و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از ارکان اعتلای جوشش خروشان نهضت اسلامی بوده و با حضور در شورای انقلاب با تدبیر ایران را از بسیاری از مشکلات قبل از پیروزی عبور دادند.

وی افزود: مجاهدت هاشمی در صحنه‌های سخت و پرفراز و نشیب ابتدای انقلاب اسلامی کمتر از قبل از انقلاب نبود. در مبارزه با گروه‌های منحرف عزمی راسخ داشت. مخصوصا پس از فتنه‌گیری‌های بنی‌صدر او به همراه سایر رهبران حزب جمهوری اسلامی نقشی اساسی در امیدوار نگه داشتن روحیه انقلابی ملت و عقیم ساختن جریان انحرافی بنی‌صدر و منافقین بر عهده داشت. 

رئیس‌مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ایشان در آن سال‌ها در کسوت ریاست مجلس شورای اسلامی از یک طرف در مقابل دسایس جریان‌های محارب و منحرف ایستادگی شایسته داشت و از طرفی با همه وجود به حمایت از رزمندگان جبهه‌های دفاع مقدس شتافت و مدت‌ها جانشینی فرماندهی کل نیروهای مسلح به وی سپرده شد. 

لاریجانی اظهار داشت: پس از پایان جنگ تحت زعامت و رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ملت بزرگ ایران مسئولیت ریاست جمهوری را در دو دوره بر عهده وی گذاشت و هاشمی در این دوران همت خود را مصروف آبادانی و پاک کردن غبار تخریب‌های جنگی صدام از ایران کرد و انصافا با شجاعت در این راه گام برداشت و سازندگی و آبادانی در کشور را یک ارزش زمانه خود کرد.

وی ادامه داد: بعد از آن دوران نیز همواره دل در گرو اعتلای انقلاب و ایران داشت و یکی از ویژگی‌های ایشان این بود که مسئولان و مدیرانی که برای آبادانی کشور تلاش می‌کردند همیشه مورد تشویق و حمایت جدی او قرار می‌گرفتند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دریغا که دست‌مان از این شخصیت انقلابی و عمیق و آینده‌نگر کوتاه شد او به راستی مرد روزهای سخت بود و همیشه با روحیه آرام خود به مدیران انقلاب روحیه فعالیت و تلاش بیشتر می‌بخشید. روح و ریحان از گلشن رضوان الهی بر او باد. 

لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی ارتحال مجاهد نستوه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به ساحت مقدس ولی‌الله اعظم امام زمان (عج) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و مراجع عظام تقلید و ملت عظیم‌الشان ایران و خانواده محترمشان و مردم شریف کرمان تسلیت و تعزیت عرض می‌کند و آرزوی علو درجات برای آن سفر کرده از خداوند متعال آرزومند است.