رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

مواد مخدر شیشه - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

مواد مخدر شیشه

 

 

مواد مخدر شیشه

شیشه ماده اعتیادآوری است که علاوه بر افزایش مصرف در بین جوانان، تخریبات جسمی آن نیز در کنار آسیب‌های روانی مصرف، به شدت افزایش یافت، به گونه‌ای که این ماده در حال حاضر با ترکیب «هروئین زیاد و مت آمفتامین کم» و با ایجاد بیش از 90 درصد آسیب جسمی، اولین ماده مخدر مرگ آور در کشور و در تمام دنیاست.

مت آمفتامین یک نوع ماده روان گردان است. مت‌آمفتامین گاهی اوقات توسط پزشکان برای بیماری‌های خاص تجویز می‌شود که با تاثیر مستقیم بر مکانیسم‌های مغز شادی و هیجان در فرد ایجاد می‌کند. متا مفتامین در خیابان غیر از شیشه به اسامی دیگری نیز مشهور است، اسامی هم چون "مت"، "تینا" و "آیس" و بعضا در رنگ‌های مختلف هم یافت می‌شود.

این ماده صنعتی به شدت بی خوابی می‌آورد، با مصرف زیاد تنفس و ضربان قلب افزایش یافته، طپش قلب ایجاد می‌شود. فشار خون و دمای بدن بالا می رود و فرد احساس گرما می کند پس زیاد آب می خورد . ابتلا به پارکينسون و انواع بيماري هاي مغزي و عفوني مهمترين مخاطرات مصرف اين مخدر است.

فرد مصرف کننده به‌شدت تحریک‌پذیر و پرخاشگر می‌شوند و ممکن است دست به هر خشونتی بزنند. اضطراب، گیجی، لرزش اندامها، تشنج و در نهایت ایست قلبی و مرگ هم از دیگر عوارض سوء مصرف شیشه است. به علت ترشح زیاد نوروترنسمیتر‌ها، بعداز اندک زمانی انتهای اعصاب مغز تحلیل رفته و مغز نمی تواند روند طبیعی خود را داشته باشد و مصرف کننده نه اینکه علایم خوبی تجربه نمی‌کند بلکه فقط بخاطر ترس از عوارض ترک که مربوط به کارکرد ضعیف مغز است اقدام به سوء مصرف آن می‌نماید.

در حالی که شیشه را به عنوان یک ماده مخدر خطرناک و مرگ اور معرفی می‌کنند اما چندی است مصرف این ماده مخدر در میان زنان افزایش پیدا کرده است. بر اساس تحقيقات انجام شده استفاده از مواد مخدر شيشه براي لاغري زنان در باشگاههاي بدنسازي و آرايشگاه‌ها افزايش پيدا کرده است.

کلمات کلیدی : اعتیاد – معتاد - ماده مخدر – روان گردان - مت آمفتامین – شیشه

amfitamin