جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

مهار سرطان با تغذیه مناسب و تشخیص به موقع - نمایش محتوای خبر

 

 

مهار سرطان با تغذیه مناسب و تشخیص به موقع

مهار سرطان با تغذیه مناسب و تشخیص به موقع

مهار سرطان با تغذیه مناسب و تشخیص به موقع

 

ورزش ، تغذیه مناسب، رعایت بهداشت فردی، ترک سیگار و دخانیات ،محافظت از پوست و تشخیص به موقع بیماری از جمله راهکار های پیشگیری از سرطان است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ سرطان یکی از بیماری های شایع خاص وغیر واگیر دار در کشورمان است. 

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکزی بهداشت استان گفت : هر ساله بیش از 108 هزار نفر به شمار مبتلایان سرطان در کشورمان افزوده می شود . 

نظری افزود : جایگاه کشورمان در دنیا متوسط روبه پایین است و 148 نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت هر ساله مبتلا به سرطان می شوند . 

وی ادامه داد : آمار های جهانی حکایت ازآن دارد که متوسط تعداد مبتلایان جدید سرطان در کشورهای دنیا 180 نفر در هر 100 هزار نفر است که ایران در جایگاه خوبی قرار گرفته است . 
متخصص رادیو تراپی هم گفت : تغییر سبک زندگی ، عدم تحرک ، مصرف دخانیات ، رژِیم غذایی نامناسب از اصلی ترین عوامل بروز سرطان است . 

حسینیان افزود : 15 درصد از جمعیت ایران دخانیات مصرف می کنند و تحقیقات پزشکی نشان داده استعمال دخانیات از اصلی ترین علت های بروز سرطان است . 

او همچنین گفت : سرطان معده در آقایان و سرطان سینه در بانوان از جمله سرطان های شایع در استان مرکزی است .

این متخصص رادیوتراپی ، ورزش کردن ، استفاده از میوه و سبزیجات دروعده های غذایی ، رعایت بهداشت فردی ، ترک سیگار و دخانیات و محافظت از پوست را جمله ساده ترین راهکار های پیشگیری از سرطان عنوان کرد . 

18 اردیبهشت درتقویم ایران به نام بیماری های خاص و صعب العلاج نام گذاری شده است و سرطان از جمله بیماری های خاص و قابل درمان و پیشگیری است . 

هر ساله 2 هزار و 100 مورد سرطان جدید دراستان مرکزی به ثبت می رسد.