جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

مقابله با اعتیاد در مدارس جدی گرفته شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مقابله با اعتیاد در مدارس جدی گرفته شود

مقابله با اعتیاد در مدارس جدی گرفته شود

مقابله با اعتیاد در مدارس جدی گرفته شود

معاون فرهنگی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: دستگاه های فرهنگی باید به دو موضوع برآورد فرهنگی و پیوست فرهنگی توجه داشته باشند و این موارد همکاری دستگاه های اجرایی و نهادهای فرهنگی را می طلبد.

مجید مهرجو معاون فرهنگی سپاه روح‌الله استان مرکزی در جلسه کارگروه اجتماعی خمین با اشاره به وظیفه دستگاه های فرهنگی در مورد آسیب های اجتماعی گفت: دستگاه های فرهنگی باید به دو موضوع برآورد فرهنگی و پیوست فرهنگی توجه داشته باشند

وی افزود: اگر فعالیت های فرهنگی را داشته باشیم ولی برای آنها پیوستی نداشته باشیم با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد.

مهرجو ادامه داد: دستگاه های فرهنگی باید با همکاری یکدیگر آسیب های اجتماعی را شناسایی و برای مقابله با آنها راهکارهایی داشته باشند

وی بیان کرد: مناطق حاشیه نشین شهرها، از مکان های پر خطر هستند که بیشتر از جاهای دیگر در معرض تهدیدهای اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق هستند.

مهرجو افزود: یکی از کارهایی که سپاه و بسیج برای این موضوع برنامه ریزی کرده است، اجرای برنامه‌های فرهنگی بر طبق نوع آسیب آن محله است که تا کنون به نتایج خوبی رسیده است.

وی گفت: اجرای مسابقات ورزشی، برگزاری نمایشگاه و سخنرانی منطبق با نوع آسیب و تهدید موجود در آن منطقه، برگزاری جشن به مناسب اعیاد مختلف و دیگر برنامه ها، که تاثیرگذاری خوبی داشته از جمله فعالیت هایی است که این سازمان انجام داده است.

معاون فرهنگی سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: در بحث احداث و تعمیر منازل مسکونی، بسیج سازندگی به خوبی ورود پیدا کرده است و توانسته کمک خوبی به این مناطق باشد.

مهرجو ادامه داد: پرداخت تسهیلات و آموزش، از مواردی است که به پیوست مسائل فرهنگی مربوط می شود و می تواند به افراد کمک کند تا بتوانند با تهدیدها و آسیب های اجتماعی مقابله کنند.

سید مهدی ساداتی فرماندار خمین نیز در این جلسه با اشاره به لزوم همکاری دستگاه های اجرایی و فرهنگی برای مقابله با آسیب های اجتماعی، گفت: این موارد مختص یک اداره و یا دستگاه فرهنگی نیست بلکه همه باید با یکدیگر همکاری کنند تا آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم

مهرجو به افزایش نرخ اعتیاد در این محله ها اشاره و بیان کرد: اعتیاد در این محله ها رو به رشد است و متاسفانه در مدارس ابتدایی نیز مشاهده شده است که باید به طور جدی پیگیری کرد.

وی اجرای برنامه های فرهنگی در پارک‌ها را از دیگر اقدامات بسیج اعلام کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه‌ها با موضوعات مختلف از جمله، آسیب های شبکه های ماهواره ای، عفاف و حجاب، همچنین برگزاری نماز جماعت، غرفه های پزشکی، کودکان و دیگر فعالیت ها که تاثیرات خوبی را به همراه داشته است و توانسته در آگاه سازی مردم موثر باشد.

وی افزود: با آموزش و روشنگری می توان از بسیاری از این آسیب ها جلوگیری کرد و این مستلزم احساس مسئولیت تمام دستگاه ها و نهادهای فرهنگی نسبت به تهدیدهای موجود است.