جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

مفاهیم رانندگی به دانش‌آموزان استان مرکزی آموزش داده می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مفاهیم رانندگی به دانش‌آموزان استان مرکزی آموزش داده می‌شود

مفاهیم رانندگی به دانش‌آموزان استان مرکزی آموزش داده می‌شود

مفاهیم رانندگی به دانش‌آموزان استان مرکزی آموزش داده می‌شود

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: انعقاد تفاهم‌نامه با نیروی انتظامی استان سبب انتقال مفاهیم رانندگی به دانش‌آموزان می‌شود و با توجه به اینکه آموزش و پرورش مسئولیت انتقال مفاهیم را دارد همکاری با نیروی انتظامی استان مناسب است.

علی شیرخانی در همایش همیاران پلیس در کانون امام خمینی(ره) اراک با اشاره به همکاری نیروی انتظامی استان  با آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش مسئولیت انتقال مفاهیم و آموزش به دانش‌آموزان را برعهده دارد و بهتر می‌تواند در امر آموزش مهارت‌های زندگی به این گروه قدم بردارد.

وی افزود: ارائه آموزش‌ مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان با استفاده از راهکارهای علمی تاثیر بیشتری بر فرد دارد و سبب کاهش اتفاقات ناگوار در استان و کشور است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: متاسفانه در هفته گذشته شاهد اتفاق ناخوشایند برای همکاران آموزش و پرورش بودیم در صورتی که اگر راننده قوانین را رعایت می‌کرد شاید این اتفاق رخ نمی‌داد.

شیرخانی بیان کرد: با فرهنگ‌‌سازی‌های انجام شده تلفات جاده‌ای ما از 29 هزار نفر به 17 هزار نفر رسیده است و با وجود کاهش تلفات جاده‌ای باز همین آمار تلفات فعلی زیاد و قابل توجه است و باید همه‌ساله شاهد کاهش تصادفات و به‌ تبع آن شاهد کاهش تلفات انسانی  باشیم.