جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

معصومیت از دست رفته - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

معصومیت از دست رفته

کارگردان: داوود میرباقری

نویسنده : حسن میرباقری و محمد میرالوند

تدوین : مهدی حسینی‌ وند

آهنگساز : فریدون شهبازیان

خواننده: محمد اصفهانی

بازیگران: امین تارخ - فریبا کوثری - سارا خویینی ها - امین زندگانی - حدیث فولادوند - مرضیه برومند - اکبر عبدی - داود رشیدی.

مجموعه تلویزیونی «معصومیت از دست رفته» در ایام محرم هر روز ساعت 18:30 از سیمای شبکه آفتاب پخش می شود

مجموعه تلویزیونی معصومیت از دست رفته به کارگردانی داوود میرباقری، به سده نخست هجری برمی‌گردد و با محوریت شخصیتی به نام شوذب شکل گرفته است.

شوذب از یاران امام علی(ع) بوده، اما اکنون خزانه‌دار کوفه و امویان شده است. میرباقری شوذب را در میانه عشق بین دو زن ترسیم می‌کند.

اولین زن ماریا است که زمانی مسیحی بوده است و خاطرات شیرینی از دوران خلافت علی(ع) دارد که به منزل آن‌ها سر می‌زده است و دستگیر فقر و تنگدستی‌شان بوده است. دیدن شوذب، ماریا را به یاد علی(ع) می‌اندازد و همین به‌تدریج علاقه او را به شوذب شکل می‌دهد. ماریا که پس از مرگ مادر به دیر سپرده‌شده و راهبه مسیحی است، دل درگرو عشق شوذب دارد. شوذب نیز گرفتار عشق ماریا می‌شود.

 زن دوم یک یهودی است به نام حمیرا که با شمایل کولی‌وار خویش، دل شوذب را می‌فریبد و او را به‌تدریج با وسوسه به راه‌یابی بیشتر به دستگاه خلافت امویان، از ایمان دور می‌سازد.

امین تارخ در نقش شوذب، فریبا کوثری در نقش ماریای نصرانی، سارا خوئینی‌ها در نقش حمیرا، امین زندگانی، عزیز الله هنرآموز، حدیث فولادوند، انوشیروان ارجمند و داریوش فرهنگ در این مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سریال تایخی معصومیت ازدست ‌رفته ویژه ایام محرم الحرام 1441  از یکشنبه 10 شهریور، هر روز  ساعت 18:30 از آنتن سیمای شبکه آفتاب پخش می شود

 

سال تولید: 1398


اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __