حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

مشکلات فاضلاب مناطق حاشیه نشین در دست بررسی است - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات فاضلاب مناطق حاشیه نشین در دست بررسی است

شناسه : 340934913

مشکلات فاضلاب مناطق حاشیه نشین در دست بررسی است

مشکلات فاضلاب مناطق حاشیه نشین در دست بررسی است

 

رییس شورای شهر اراک بررسی مشکلات فاضلاب سکونتگاه‌های غیر رسمی، اجرای همایش‌های پیاده‌روی و رفع مشکلات عمرانی مساجد را از جمله اقدامات فرهنگی اجتماعی شورای شهر عنوان کرد.

 اسماعیل تاج‌آباد گفت: با توجه به مشکلاتی که در سکونتگاه‌های غیر رسمی اراک وجود دارد و نیاز به انجام یک سری اقدامات جهت توانمندسازی افراد، تشکیل ستاد توانمندسازی و کمک به ایجاد جاذبه‌های مناسب در معابر با ایجاد زیرساخت‌های لازم  در برنامه قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین مجموعه شورای شهر و شهرداری اراک با پایگاه‌های اجتماعی مستقر در این مناطق نیز در جهت توانمندسازی افراد همکاری دارند. همچنین بررسی مسائل و مشکلات مربوط به فاضلاب این مناطق در دستور کار قرار دارد.

رییس شورای شهر اراک عنوان کرد: همایش‌های پیاده‌روی‌ خانوادگی در راستای تقویت رابطه اعضای خانواده نیز به صورت مستمر برگزار شده است.

تاج‌آباد با اشاره به مشکلاتی که گورستان قدیمی اراک به جهت تجمع معتادین برای شهروندان ایجاد کرده بود، افزود: یکی از اقدامات اجتماعی ساماندهی این گورستان و تبدیل آن به پارک بوده است.

وی بیان کرد: کمک به رفع مشکلات عمرانی مساجد و کمک به سازمان‌های مردم‌نهاد و تعامل با این سازمان‌ها و نامگذاری معابر به نام شهدا از دیگر اقدامات فرهنگی و اجتماعی شورا بوده است.

رییس شورای شهر اراک ادامه داد: با توجه به مشکلات تردد معلولین، ساماندهی و مناسب‌سازی معابر تا حدودی انجام شده است و ادامه این روند در دستور کار قرار دارد.