جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

مشترکان خانگی بیشترین میزان مصرف برق را در خمین به خود اختصاص داده‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

مشترکان خانگی بیشترین میزان مصرف برق را در خمین به خود اختصاص داده‌اند

مشترکان خانگی بیشترین میزان مصرف برق را در خمین به خود اختصاص داده‌اند

مشترکان خانگی بیشترین میزان مصرف برق را در خمین به خود اختصاص داده‌اند

مدیر شرکت برق خمین بابیان اینکه دستگاه‌های خمین در مصرف برق باید صرفه‌جویی کنند گفت: مشترکان خانگی بیشترین میزان مصرف برق را در خمین به خود اختصاص داده و در این راستا نیازمند مدیریت مصرف انرژی در این شهرستان هستیم.

حسینعلی فرامرزی  در همایش بهینه‌سازی و مدیریت مصرف برق که در فرمانداری خمین برگزار شد با اشاره به اینکه 86 درصد از انرژی برق خمین در بخش خانگی صرف می‌شود اظهار داشت: کارمندان دستگاه‌های اجرایی سفیران ترویج فرهنگ در مصرف بهینه برق و انرژی باشند و باید در حفظ انرژی و جلوگیری از هدررفت سرمایه های کشور نقش بسزایی داشته باشند.

وی افزود: برقی که توسط مصارف خانگی در خمین استفاده می‌شود با توجه به مصرف 4 درصد برق شهر در بخش عمومی و معابر، 2 درصد در بخش کشاورزی، یک درصد در صنعت و 7 درصد در بخش تجاری بیشترین رقم را به خود اختصاص داده که نیاز به فرهنگ‌سازی و آگاهی‌رسانی مردم در راستای مدیریت مصرف برق است.

مدیر شرکت برق خمین تصریح کرد: عدم صرفه‌جویی در مصرف برق مشکلاتی را به‌دنبال دارد که خوشبختانه در خمین با مدیریت مناسب مصرف این مشکل مرتفع شده و با همکاری واحد کشاورزی و صنعتی در این زمینه تاکنون مشکلی نداشته‌ایم که درصورت عدم رعایت صرفه‌جویی در برق مجبور به قطع برق صنایع می‌شویم که صنعت و تولید استان را با مشکل مواجه می‌کند

فرامرزی عنوان کرد: با توجه به اینکه از تاریخ 15 خرداد تا 15 شهریور با اوج مصرف وسایل سرمایشی روبرو هستیم ادارات سعی کرده‌اند از ساعت 11 تا 3 بعدازظهر بجای استفاده از وسایل روشنایی از نور طبیعی استفاده کنند تا برق کمتری استفاده شود، مصرف هر کیلو وات ساعت برق در طول روز برای دولت 2500 ریال هزینه در برداشته که در هر کیلو وات به نرخ خانگی 410 ریال از مشترکان دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: کل مصرف انرژی مشترکان در این شهرستان 250.815 مگاوات بوده که از این میزان 65.958 مگاوات به مصرف خانگی، 12.443 مگاوات انرژی عمومی، 111.418 مگاوات کشاورزی، 44.887 مگاوات صنعتی، 10.076 مگاوات تجاری و در بخش معابر 6.033 مگاوات اختصاص یافته است.

مدیر شرکت برق خمین خاطرنشان کرد: به همین منظور ادارات باید در این زمینه پیش قدم شوند و آموزش مصرف صحیح را از کارکنان خود شروع کنند، همچنین برگزاری دوره های آموزشی اطلاع رسانی و توزیع بروشور و بسته‌های فرهنگی در بین خانواده اجرا شود.

فرامرزی افزود: استفاده از تجهیزات استاندارد در منازل، تعمیر وسایل برقی موجود می‌تواند در مدیریت مصرف برق تاثیر بسزایی داشته باشد.