سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

مشارکت فعالان فضای مجازی در انتخابات - نمایش محتوای خبر

 

 

مشارکت فعالان فضای مجازی در انتخابات

 

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی: مشارکت فعالان فضای مجازی در انتخابات سبب تقویت امنیت ملی و استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران می شود.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ اکرمی امروز در چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان مرکزی گفت: بی نظمی فضای مجازی غیرقابل کنترل است و لازم است این فضا منظم و نظام مند شود.

وی انتخابات را فرصتی برای ساماندهی فضای مجازی دانست و اضافه کرد: تصمیمات فضای مجازی باید با مشارکت فعالان فضای مجازی باشد و در این راستا لازم است جلسه ای با حضور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و دفتر سیاسی و تقسیمات کشوری استانداری مرکزی برگزار شود،

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی با بیان اینکه مشارکت فعالان فضای مجازی در انتخابات سبب تقویت امنیت ملی و استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران می شود، گفت: برای اینکه جوانان فعال در زمینه فضای مجازی دچار مشکل و گرفتاری نشوند نیاز به اطلاع رسانی است که چگونه از فضای مجازی استفاده کنند، برای افزایش حضور مردم در انتخابات، مشارکت فعالان فضای مجازی لازم است.

اکرمی افزود: در جلسات اطلاع رسانی موارد خلاف قانون مطرح شود که فعال فضای مجازی به مشکل برخورد نکند این فضا باید مدیریت شود و با اطلاع رسانی و بیان چارچوب ها سطح انتخابات امسال از سال های گذشته بیشتر شود.

مطابق ماده 65 قانون هرگونه اقدامی مغایر امنیت ملی از جمله تفرقه قومی و مذهبی، دادن وعده‌های خارج از اختیارات قانونی توسط نامزدها، هرگونه تخریب، هتک حرکت و حیثیت نهادها، افراد و یا نامزدها از سوی نامزدهای انتخابات، نوشتن، اظهار و انتشار مطالبی که در قوانین مربوطه جرم شناخته شده، توسط نامزدها، احزاب، گروه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی جرم است.