جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

مسابقه قرآنی نشانه ها - نمایش محتوای صدا

 

 

مسابقه قرآنی نشانه ها

Loading the player...

مسابقه قرآنی«نشانه ها» هر روز در ماه مبارک رمضان به مدت 30 دقیقه با موضوع  اجتماعی، معارف اسلامی از آنتن صدای آفتاب پخش میشود.

این برنامه 30 قسمتی به صورت ضبطی با اشاره به آیات قرآن کریم و ایجاد فضای معنوی در بین مخاطبان شبکه آفتاب در ایام ماه مبارک رمضان تهیه و پخش می‌شود و با بهره گیری از آموزه های قران در زمینه سبک زندگی اسلامی سوالاتی را مطرح و شرکت کنندگان پاسخگوی پرسش ها در طول برنامه می باشند.

مسابقه قرآنی نشانه ها با محوریت قرآن و مفاهیم قرآنی با رقابت 4 نفر شرکت کننده در دو گروه شروع میشود و سوالات در دو بخش مفاهیم قرآنی و اطلاعات عمومی درباره قرآن مطرح می شود. در بخش مفاهیم قرآنی سوالات به دو شکل مطرح می شود، یکی پخش بریده هایی از فیلم های قرآنی است که به مفاهیم خاصی در قرآن اشاره می کند و شرکت کنندگان حق دارند در مهلتی کوتاه که به آنها داده می شود، جواب سوال را ارائه کنند و دیگری مفاهیم برگرفته از داستانهای قرآنی است.

در این برنامه یک مسابقه نیز برای عموم مخاطبان رادیو مطرح می شود و شنوندگان می توانند هر روز به شماره 30000861 پیامک ارسال کنند و در مسابقه عمومی شرکت کنند.

بخشی از سوالات مسابقه نشانه ها مرتبط با موضوع نامگذاری سال و به بحث آموزه های دینی مرتبط با زندگی اجتماعی مردم میپردازد این برنامه با اجرای حمید قاسمی در ایام مبارک رمضان هر روز ساعت11 تقدیم حضور شنوندگان همیشگی رادیو آفتاب میشود.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده: فائزه امینی

مجری: حمید قاسمی

صدابردار: محمد زهره وند

نویسنده: فائزه امینی