مسابقه قرآنی «نشانه ها»

 

مسابقه قرآنی «نشانه ها» عنوان برنامه ای است که با حضور نخبه های قرآنی و حافظان و قاریان استانی در طول ماه مبارک رمضان به تعداد 30 قسمت 25 دقیقه ای تقدیم شنوندگان صدای آفتاب میشود.

این برنامه با محوریت قرآن کریم و ایجاد فضای معنوی در بین مخاطبان شبکه آفتاب در ایام ماه مبارک رمضان پخش می‌شود و با بهره گیری از آموزه های قران در زمینه سبک زندگی اسلامی سوالاتی را مطرح می کند و دو گروه 2 نفره پاسخگوی پرسش ها در طول برنامه می باشند.

مسابقه قرآنی «نشانه ها» با رقابت 2 گروه از شرکت کنندگان در 6 بخش آغاز می شود و در هر گروه 2 نفر بعنوان شرکت کننده حضور دارند. در این برنامه هر روز به یکی از جزء های قرآن پرداخته میشود و سپس در بخش دوم مفاهیم مربوط به ترجمه یکی از آیات قرآن، در بخش سوم آشنایی با یکی از شخصیت ها و یا مکانهای قرآنی، در بخش چهارم نمایش با موضوعات قرآنی، بخش پنجم تفسیر یکی از آیات قرآن توسط استاد قرائتی و دریافت نکته و سپس در بخش ششم یک قصه قرآنی عنوان و سوالاتی از این قصه طرح می گردد.           

در این مسابقه که تهیه کنندگی آنرا شهپر عسگری بر عهده دارد، از فرم های مختلف رادیویی همچون نمایش کوتاه، قصه گویی، صدای حجت الاسلام محسن قرائتی و ترجمه قرآن کریم برای طرح سوالات استفاده می شود.

برنامه «مسابقه قرآنی «نشانه ها»، در طول ماه مبارک رمضان، هر روز ساعت 18:30 به مدت 25 دقیقه از آنتن صدای شبکه آفتاب تقدیم شنوندگان رادیو اراک می شود.

گفتنی است سید حسن حسینی کارشناس و مدرس علوم قرآنی بعنوان نویسنده و کارشناس در مسابقه قرآنی نشانه ها حضور و همکاری دارند

 

Loading the player...
عوامل تولید:

 

مجری: حمید قاسمی 

صدابردار و دستیار تهیه: سلیمان عباسی نیا و اعظم بهمنی

 

تاریخ تولید: 1393