مراکز خرید عامل مهم ابتلا به کرونا در ساوه

 

۳۱ درصدبیماران کرونایی‌ ساوه در مراکز خرید مبتلا شده اند.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ اگر دستورالعمل های بهداشتی بویژه زدن ماسک و فاصله اجتماعی را رعایت نکنیم کرونا در کمین است.

از همان ابتدای شیوع کرونا در استان مرکزی مسئولان و کارشناسان بهداشتی توصیه کردند مردم دستورالعمل ها را رعایت کنند تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود.
اما هنوز عده ای هستند با بی توجهی به این موضوع نه تنها کمکی قطع زنجیره ویروس نکردند بلکه باعث شیوع بیشتر اون شدند.

دکتر مصری رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه از اراک،گفت: براساس تحلیل‌های آماری ۳۱ درصد ابتلای مردم به کرونا در ساوه در مراکز خرید بوده است که باید در این خصوص تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شود.

دکتر طباطبایی مدیر بیمارستان چمران ساوه هم گفت: مردم باید در زمینه‌ی پیشگیری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از تردد‌های غیر ضروری توجه‌ی ویژه‌ای نمایند.

فرماندار ساوه هم گفت: با افزایش ابتلا به کرونا و به منظور مدیریت این بیماری کرونا، تا اطلاع ثانوی محدودیت‌های تردد در نقاط پر رفت و آمد شهر ساوه اعمال خواهد شد.

میرزایی افزود: محدودیت‌های کرونایی مطابق با مصوبات پدافند زیستی استانداری مرکزی است و فعالیت رسته‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ در سطح شهر ساوه از ساعت ۱۸ هر روز ممنوع است.

نظارت جدی و مستمر در کنار عملیاتی کردن تدابیر سخت گیرانه برای همه‌ی صنوف از مطالبات مردم در زمینه قطع زنجیره‌ی انتقال بیماری کرونا است.


دانلود